Prvý elektrický Range Rover sa už testuje a dá predobjednať. Ponúkne aj 800-V nabíjanie

5

Spoločnosť Jaguar Land Rover (JLR) informuje ohľadom svojho prvého plne elektrického modelu Range Rover. Avizuje pritom, že pôjde o najprepracovanejší Range Rover v histórii, na ktorý sa vzťahuje rekordný počet patentov. Nesie príznačné meno Range Rover Electric, ponúkne 800-V elektrickú architektúru a ukazuje sa nám v rámci prvých upútaviek. A k dispozícii je na predobjednávku, a to aj na Slovensku.

„Pre značku Range Rover ide o začiatok novej éry: pôvodné luxusné SUV bude k dispozícii aj ako čisto elektrické vozidlo,” uviedla šéfka značky Range Rover Geraldine Ingham. Vozidlo má pritom ponúknuť  technológie zamerané na ťahanie, brodivosť a jazdu v teréne, ktoré predčia akékoľvek iné luxusné elektrické SUV.

V súvislosti s novým modelom Range Rover Electric podala automobilka viac patentov, ako v prípade akéhokoľvek iného vozidla Range Rover predtým. A prototypy teraz podstupujú jeden z najprísnejších programov konštruktérskeho testovania – na potvrdenie schopnosti zvládnuť extrémne teploty, všetky podmienky a každý terén, vrátane brodenia sa vodou s hĺbkou až do 850 mm.

800-V architektúra

JLR tiež avizuje 800-V elektrickú architektúru, ktorá umožní rýchle nabíjanie na príslušných verejných nabíjacích staniciach. Základom modelu Range Rover Electric však nie je dedikovaná e-platforma a spolu s elektromobilom príde na trh aj plug-in hybrid a mild hybrid.

range rover electric

Zdroj: JLR

Výrobca v prípade elektrického Range Roveru sľubuje bezproblémový zážitok z vlastníctva – bezproblémové nabíjanie, energetické partnerstvá, aktualizácie softvéru vzduchom a inteligentné technológie na maximalizáciu dojazdu.

Range Rover Electric poskytne výkon porovnateľný s vlajkovou loďou Range Rover V8. A terénne schopnosti, ktorými sa vyznačuje už od vzniku modelu Range Rover v roku 1970, ladili interní odborníci značky Land Rover.

range rover electric

Zdroj: JLR

Začiatok testovania

Značka Range Rover aktuálne rozbehla testovanie fyzických prototypov. A to od Švédska po Dubaj pri teplotách od – 40 °C do + 50 °C. Inžinieri sa pritom zameriavajú na vytvorenie najtichšieho a najprepracovanejšieho modelu Range Rover, aký kedy vznikol. A v tejto súvislosti sa spomína unikátna technológia aktívneho potláčania hluku od vozovky, špeciálne navrhnutý zvuk a výnimočná úroveň pohodlia v kabíne.

range rover electric

Zdroj: JLR

Zdroj: JLR (tlačová správa)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo vieme o elektrickom Land Roveri Defender, ktorý sa bude vyrábať v SR?
Jaguar Land Rover urýchľuje elektrifikáciu a chystá elektromobily s dojazdom až 700 km
Dongfeng M-Hero 917 mieri aj na slovenský trh. Ponúkne výkon 800 kW či 140-kWh batériu
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

5 komentárov

  1. LR Range Rover vyzerá zvonka naozaj excelentne, totálne jednoduchý, nezameniteľný a prakticky stále rovnaký dizajn. Ale vo vnútri je to už príliš prečačkané vozidlo. Ale samozrejme, je jasné, na čo je to auto určené, čiže je to vlastne aj v poriadku. Len by ma zaujímal dojazd tohto vozidla. Brodivosť 850 mm a terénne schopnosti sú síce úžasná vec, ale aby sa mi to vozidlo z toho terénu a hlbšej mláky vôbec aj dostalo a nevybilo sa mi niekde na poľnej ceste. I keď, s týmto asi málokto pôjde mimo asfaltku. A možno aj málokto mimo BA. 😀

Pridajte komentár