PSA a Fiat Chrysler majú rokovať o spolupráci na elektromobiloch

0

Automobilové koncerny PSA (Peugeot, Citroen, Opel, DS) a Fiat Chrysler by mohli zdieľať investície pri vývoji elektromobilov. Automobilky Peugeot a Fiat majú pritom rokovať o vývoji „super-platformy“.

So zaujímavou správou prichádza Bloomberg, ktorý tvrdí, že podľa jeho zdrojov sa schyľuje k vytvoreniu ďalšieho partnerstva dvoch významných automobilových koncernov. A to najmä na európskej báze. Zdá sa tak, že emisné limity a emisné ciele EÚ mobilizujú väčšinu výrobcov automobilov.

Spoločná platforma

Spomínané zdroje tvrdia, že koncerny PSA a Fiat Chrysler skúmajú možnosti partnerstva, ktoré by zahŕňalo zdieľanie investícií do výstavby automobilov. Rokovania sa majú konkrétne týkať aj vývoja spoločnej platformy (Peugeot a Fiat), vďaka čomu by ušetrili koncerny nemalé peniaze. O spoločných rokovaniach by mali koncerny informovať koncom prvého polroku.

Šéf PSA Carlos Tavares sa minulý mesiac nechal počuť, že jeho spoločnosť je pripravená chopiť sa šance k rastu. Jeho kolega z Fiat Chrysler, Mike Manley, v rovnakom čase povedal, že je otvorený dohode v rámci aliancie alebo spojenia s iným výrobcom, ktoré by posilnilo koncern.

Investičná banka Oddo BHF hovorí, že Európa je vysoko konkurenčným regiónom, kde PSA prosperuje, zatiaľ čo Fiat Chrysler (FCA) zápasí. Dodáva, že ani jeden koncern nie je na popredných priečkach v rámci elektrifikácie a autonómnej jazdy, pričom PSA by mohol poskytnúť FCA riešenia a budúcnosť v tomto regióne.

Investície do elektromobilov

Spomínané zdroje informujú, že akékoľvek prípadné partnerstvo by malo pravdepodobne zahŕňať zdieľanie investícií do nových elektromobilov. To by sa mohlo neskôr rozvinúť do širšej spolupráce.

Hovorca PSA odmietol komentovať správy o rokovaniach s FCA, pričom odkázal na Tavaresov komentár pre WSJ, v ktorom uviedol, že PSA nepretržite rokuje so svojimi partnermi, ale že nemajú žiadny špecifický cieľ. Fiat a Peugeot pritom vo februári rozšírili svoju spoluprácu, ktorá sa týka ľahkých úžitkových vozidiel.

Zdroj titulného obrázku: Peugeot/Fiat

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Trnave sa začal vyrábať 1. elektromobil. Je ním Peugeot e-208
VW a Ford vytvorili alianciu a podpísali memorandum o elektromobiloch
Mercedes a BMW vraj plánujú spoločný “cenovo dostupný” elektromobil

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár