Príslušenstvo a vybavenie pre núdzové situácie

0

Na cestách sa človek stretne s mnohými situáciami, ktoré si vyžadujú prítomnosť určitého vybavenia v aute. Tieto situácie môžu byť spôsobené dopravnou nehodou alebo zlyhaním vozidla. Príslušenstvo a vybavenie potrebné počas núdzových situácií, ktoré nájdete na webovej stránke inzerenta, pochádza najmä z týchto kategórií:

Lekárničky do auta. Ich prítomnosť v aute je povinná. Obsah sa môže líšiť podľa krajiny, ale väčšinou sa v nej nachádzajú lekárske potreby ako napríklad obväzy, rôzne druhy liekov, lepiace pásky, antiseptické utierky, atď., ktoré bude pravdepodobne potrebné použiť počas prvej pomoci v prípade zranení.

Núdzové kladivá. Tieto nástroje pomáhajú rozbiť okno auta, ak sa cestujúci alebo vodič nemôžu dostať z auta vplyvom poškodeného zámku dverí alebo ak padli do bezvedomia. Majte na pamäti, že väčšina čelných skiel áut sa nedá rozbiť pomocou tohto kladiva, pretože sú vyrobené z trojitého, viacvrstvového skla.

Hasiace prístroje. V prípade požiaru v aute alebo mimo auta bude toto zariadenie potrebné na uhasenie ohňa. V ponuke je niekoľko druhov hasiacich prístrojov, ale obvykle sa používajú hasiace prístroje s CO2 alebo práškové hasiace prístroje. Hasiaci prístroj do auta by mal mať označenie BC alebo ABC, teda musí byť určený pre všetky typy a triedy plameňov. Toto príslušenstvo sa líši objemom svojej nádrže a môže mať aj upevňovacie držiaky.

Bezpečnostné vesty. Sú to ľahké vesty, ktoré sú obvykle vyrobené z fluorescenčného syntetického materiálu s reflexnými pásmi. Vďaka nim je osoba v podmienkach slabej viditeľnosti veľmi dobre viditeľná.

Výstražné svetlá / baterky. V ponuke sú rôzne výstražné svetlá, ktoré sa môžu použiť na zem v blízkosti auta, ak je jeho osvetlenie poškodené, a tak lepšie označiť miesto nehody alebo nebezpečné miesto, vďaka čomu budú upozornení aj ostatní vodiči o nehybnom vozidle v smere ich cesty. Tieto zariadenia majú obvykle niekoľko režimov svietenia, vrátane blikania.

Výstražné trojuholníky. Výstražný trojuholník je plastovo-kovový trojuholník s veľkosťou asi 18 palcov, s reflexnými prvkami. Obvykle má podporné nožičky a oranžový vinylový fluorescenčný materiál vo vnútri. Trojuholníky sa používajú väčšinou z rovnakého dôvodu ako výstražné svetlá / baterky; avšak nevydávajú žiadne svetlo, no svetlo odrážajú.

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár