Prieskum: Tesla je najšetrnejšia k životnému prostrediu. Čo ostatné automobilky?

1

Spoločnosť Aral, ktorá je výrobcom pohonných hmôt a prevádzkovateľom čerpacích staníc, uskutočnila v Nemecku prieskum zameraný na vnímanie automobiliek z hľadiska ich šetrnosti k životnému prostrediu. Taktiež zisťovala, ako Nemci vnímajú elektromobilitu, či plánujú nákup elektrifikovaných vozidiel, čo považujú za ich najväčšie nedostatky a aký dojazd považujú za vyhovujúci.

Prieskum spoločnosti Aral s názvom „Trendy v oblasti kúpi vozidla v roku 2017“ odhalil, že Nemci si dnes o väčšine automobiliek myslia, že sú menej šetrné k životnému prostrediu ako pred dvoma rokmi. Pripísať to možno k väčšiemu povedomiu o elektromobilite. Do popredia sa tak logicky dostala značka Tesla, ktorá vyrába iba čisto elektrické vozidlá.

tesla zivotne prostredie

Teslu považuje za najekologickejšiu značku až 45 % respondentov. Kalifornská spoločnosť si výrazne polepšila najmä na úkor Toyoty (25 %), za ktorú pred dvoma rokmi hlasovalo 36 % Nemcov. To naznačuje, že verejnosť začína považovať za ekologické najmä vozidlá s plne elektrickým pohonom. Japonská automobilka má síce bohaté portfólio nenabíjateľných hybridných vozidiel, avšak táto technológia začína byť vytláčaná do úzadia. Drvivá väčšina automobiliek, ktoré plánujú nové elektrifikované modely, pracujú na plug-in hybridných, ale najmä plne elektrických vozidlách.     .

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Tesla je podľa tínedžerov „najcoolovejšia“ značka automobilov
Tesla vyhrala prieskum spokojnosti zákazníkov Consumer Reports

Ešte väčší prepad zaznamenal Volkswagen (- 14 %), k čomu určite prispel emisný škandál Dieselgate. Zaujímavosťou je, že práve Toyota a Volkswagen sa striedali na prvých dvoch miestach v predchádzajúcich prieskumoch z tejto oblasti.

Požadovaný dojazd – 463 km

Prieskum taktiež zistil, že zatiaľ len 5 % Nemcov plánuje kúpu elektromobilu. O hybridy má záujem 15 %, o benzínové vozidlá 52 % a o diesele 18 % respondentov.

Za hlavné nedostatky elektromobilov považujú Nemci ich dojazd a dĺžku nabíjania. Respondenti očakávajú od elektrických vozidiel dojazd 463 km, v priemere. 57 % považuje za prijateľnú dobu nabíjania týchto vozidiel, 30 minút.

Zdroj: Aral cez ecomento.de, titulná fotografia: motortrend.com 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Elektromobil je určite revolučnou myšlienkou, ako zlepšiť životné prostredie a dýchateľný vzduch…!!! ale sú tu problémy s energiou a tá nie je zadarmo…! k počtu elektromobilov sa bude priamo úmerne zvyšovať aj ich náročnosť, odpad ktorý bol vo výfukových plynov nahradia nepoužiteľné batérie ktoré budu na škodu životného prostredia spolu s ich výrobou !!! O energii ani nehovorím fotovoltaika je mizivé percento z toho čo bude treba na zabezpečenie dopravy !!! napíšte a odpovedzte !

Pridajte komentár