Tesla dokázala úžasné veci, hovorí Porsche a porovnáva svoj elektromobil s Modelom S

3

Nestáva sa často, že automobilka uzná prácu svojej konkurencie. A práve to nedávno urobilo Porsche v súvislosti so spoločnosťou Tesla. Tá bola pritom neraz terčom irelevantnej kritiky či posmeškov konkurenčných výrobcov. Najmä od tých, ktorým uniká „vlak“ s elektromobilitou.

Klaus Zellmer, ktorý je šéfom Porsche Severná Amerika sa pre LA Times vyjadril nasledovne:

„Keď sa pozrieme na to, čo Tesla dokázala z hľadiska objemu výroby a cenovej úrovne, je to skutočne úžasné. A to všetko dokázala pomocou jedinej značky a predajnej siete, ktorá nezahŕňa dílerov a skutočnú predajnú organizáciu. A to je ešte viac udivujúce.“ 

Automobilka Porsche pritom chystá viacero elektrickým modelov, ktoré budú spadať do rovnakých segmentov ako viaceré modely od Tesly. Obe spoločnosti tak budú vo viacerých smeroch priamymi konkurentmi.

Už budúci rok sa dostane do výroby športovo-luxusný sedan Porsche Taycan, ktorý sa postaví proti Tesle Model S. Ten ponúkne zaujímavý dizajn aj parametre. Bude poháňaný 2 elektromotormi s celkovým výkonom 440 kW (600 k) a dojazdom 500 km.

Jeho obrovskou prednosťou bude ultra-rýchle nabíjanie. 800-voltový batériový systém umožní nabíjanie výkonom až 350 kW. Vďaka tomu sa nabije na 80 % len za 15 minút. Mal by byť navyše dostupný za nižšiu cenu ako sedan od Tesly.

A to nie je od Porsche na poli elektromobility zďaleka všetko. Veď chystá elektrické SUV, ktoré by sa malo postaviť Tesle Model X či športiak, ktorý by mohol ísť proti extrémnej Tesle Roadster 2. V pláne je aj kompaktné SUV (možný konkurent Tesly Model Y) či crossover na báze konceptu Porsche Mission E Cross Turismo. Špekuluje sa ale aj o cenovo dostupnejšom elektrickom kompakte.

Porsche testuje Taycan za doprovodu Modelu S

Zaujímavosťou je, že automobilka Porsche testuje svoj elektrický sedan Taycan aj za doprovodu Tesly Model S. Dialo sa tak minimálne v Taliansku, a to blízko slávneho vrchu Stelvio. Jednalo sa pritom o starší, ale výkonný Model S P85D.

Veríme však, že nový Taycan bude mať na viac… V tomto kontexte teraz vyznieva vyjadrenie Porsche, že Model S nie je pre nich „meradlom“, dosť nepresvedčivo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche spustilo nízkoobjemovú výrobu svojho prvého elektromobilu Taycan
Na Slovensku by sa mohli vyrábať elektromobily značky Porsche
Porsche chce mať údajne všetky modely elektrické, teda okrem jedného

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Frank Cooreman cez Electrek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár