Porsche spustilo nízkoobjemovú výrobu svojho prvého elektromobilu Taycan

0

Automobilka Porsche spustila malú sériovú výrobu svojho elektrického sedanu Taycan. Jedná sa o prvý elektrický model, ktorým zahajuje značka svoju novú éru elektromobility. Výrobca hlási, že polovicu jeho predajov budú tvoriť v roku 2025 elektrické a plug-in hybridné modely.

Podľa slov Porsche bola v hlavnom výrobnom závode automobilky v Zuffenhausen vybudovaná kvôli elektromobilu Taycan „továreň v továrni“. Tá má byť inteligentná, zelená a „štíhla“. V rámci prvotnej produkcie tu má vzniknúť 100 vozidiel Taycan.

„Kandidát na vydanie“

Prvé vozidlá budú slúžiť na testovanie. Ako sme už mali možnosť viackrát vidieť, Porsche má už dlhšiu dobu na cestách testovacie prototypy. Novovyrobené vozidlá tak budú zrejme takzvanými „kandidátmi na vydanie“. Tzn., že sa bude jednať o takmer produkčnú verziu, ktorá sa dočká na základe testovania už len pomerne malých finálnych úprav.

Emisne neutrálna výroba

Porsche Taycan sa bude vyrábať s neutrálnou bilanciou emisií CO2. Budúcim cieľom automobilky je pritom tranformácia celého závodu na zariadenie s nulovým dopadom na životné prostredie. Vďaka prvému elektromobilu značky vznikne 1 200 nových pracovných miest. Taycan je tak jedným z najväčších „tvorcov“ pracovných miest v dejinách značky.

Extrémne rýchle nabíjanie

Detlev von Platen, člena predstavenstva Porsche pre predaj a marketing, sa nedávno vyjadril, že elektromobil Taycan sa nabije na 80 % len za 15 minút. A to vďaka 800 V technológii. Porsche Taycan tak bude možné nabíjať výkonom až 350 kW, o čo sa postarajú nabíjacie stanice konzorcia Ionity. Jeho členom je aj automobilka Porsche.

Porsche vybuduje 2 000 nabíjačiek

Porsche však chystá aj čisto vlastný program budovania nabíjačiek. V rámci neho plánuje zriadenie viac ako 2 000 AC nabíjacích staníc. Tie vyrastú napríklad v rámci hotelových prevádzok, a to na 20 trhoch, ešte pred uvedením modelu Taycan na trh (2019).

Výkonná palubná nabíjačka

Nemecký výrobca však myslí aj na pohodlné domáce nabíjanie. Preto je Porsche Taycan vybavené 22 kW palubnou nabíjačkou, ktorá umožní nabitie vozidla počas noci. Podporovať bude aj bezdrôtové indukčné nabíjanie. Porsche taktiež zabezpečí komfortné nabíjanie u mnohých prevádzkovateľov nabíjacích staníc. A to centralizovanou fakturáciou ich služieb.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Porsche zverejnilo špecifikácie svojho prvého elektrického modelu Taycan
Porsche Taycan na detailných špionážnych záberoch | FOTO + VIDEO
Porsche chce mať údajne všetky modely elektrické, teda okrem jedného

Zdroje: Porsche (vrátane titulnej fotografie), Electrive

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár