Porsche Taycan sa dočká upgradu. Aj v oblasti nabíjania či zrýchlenia

0

Automobilka Porsche oznámila, že jej prvý elektromobil Porsche Taycan sa dočká upgradu v rámci nového modelového roku. Vylepšenia sa týkajú najmä nabíjania či nových funkcií. Taycan si tiež máličko polepšil v oblasti zrýchlenia.

Porsche Taycan pre nový modelový rok (zmeny sa uskutočnia v októbri 2020) bude možné za príplatok objednať aj s palubnou nabíjačkou 2-násobného výkonu – 22 kW. Domáce nabíjanie či „destination charging“ by sa tak malo skrátiť na polovicu.

Nová funkcia Plug & Charge umožní komfortné nabíjanie typu „plug and play“. To znamená, že postačí pripojiť vozidlo ku kompatibilnej nabíjačke a proces nabíjania sa automatický spustí bez nutnosti autentifikácie prostredníctvom RFID karty či mobilnej aplikácie. Automaticky tiež prebehne platba za nabíjacie služby.

Porsche Taycan po novom umožní aj nastavenie obmedzeného nabíjacieho výkonu, keď sa vodič vyslovene neponáhľa a chce „šetriť“ batériu. Vďaka tomu môže byť batéria vystavená menšiemu „stresu“, čo vedie k spomaleniu jej degradácie.

Fanúšikov závodov typu „drag race“ zrejme poteší, že funkcia Launch Control prinesie v prípade najvýkonnejšej verzie Turbo S ešte o niečo lepšie zrýchlenie. Šprint z 0 na 200 km/h po novom zvládne o 0,2 s rýchlejšie (9,6 s) a 1/4 míle dosiahne za 10,7 s, čo je o 0,1 s menej.

Ďalšie novinky

Medzi ďalšie „inovácie“ patrí farebný head-up displej či adaptívne vzduchové odpruženie s funkciou Smartlift. Táto funkcia umožňuje niečo podobné ako ponúka Tesla v prípade svojich modelov S a X. Je totiž možné naprogramovať, aby si vozidlo v určitom úseku cesty či na určitom mieste upravilo svetlú výšku na preddefinovanú hodnotu. Taktiež dokáže počas jazdy adaptívne ovplyvňovať výšku vozidla, aby bol zachovaný ideálny pomer medzi efektivitou a jazdným komfortom.

Prostredníctvom softvérových aktualizácií v rámci tzv. „Functions on Demand“ si budú môcť majitelia modelu Porsche Taycan objednať rôzne funkcie, a to dodatočne po zakúpení vozidla. Týka sa to napríklad funkcií Intelligent Range Manager, posilňovač riadenia „Plus“ (adaptívny), asistent udržiavania v jazdných pruhoch či InnoDrive (prispôsobenie rýchlosti podmienkam).

Zdroj: Porsche

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche ide v šlapajach Tesly. Buduje nabíjaciu sieť typu „destination charging“
Porsche testuje 4-motorové elektrické SUV. „Jazdí ako po koľajniciach“
Top Gear reaguje na spochybnenia závodu Tesly Model S a Porsche Taycan

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár