Porsche predstavilo svoj najvýkonnejší sériový model v histórii. Je to elektromobil

3

Automobilka Porsche dnes predstavila novú verziu modernizovaného modelu Taycan. Tá nesie označenie Porsche Taycan Turbo GT a je historicky najvýkonnejším sériovým modelom značky. Aj vďaka tomu tento model vytvoril rekordy na 2 legendárnych okruhoch.

Porsche nedávno predstavilo modernizovaný modelový rad Taycan, ktorý sa pochválil lepším dojazdom, rýchlejším nabíjaním či vyšším výkonom. To však Nemcom nestačilo a aktuálne rozširujú tento modelový rad o verziu orientovanú na výkon a športové jazdné vlastnosti.

Odhalené špecifikácie

Porsche Taycan Turbo GT má „štandardne“ výkon 580 kW, ktorý je možný v rámci Launch Control zvýšiť na 760 kW a krátkodobo počas 2 sekúnd na 815 kW. Vďaka tomu tento model zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,3 s a z 0 na 200 km/h za 6,6 s. Maximálna rýchlosť modelu je 290 km/h.

Komu by sa málilo, môže si priplatiť za variant Weissach (bez zadných sedadiel) s balíkom dodatočnej športovej výbavy. Tento model zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,2 s a z 0 na 200 km/h za 6,4 s. Max. rýchlosť sa zvýšila na 305 km/h. A max. krútiaci moment oboch modelov je 1 340 Nm a dojazd do 555 km (WLTP).

Špeciálna výbava

Porsche Taycan Turbo GT je o 75 kg ľahšie ako druhý najvýkonnejší model Taycan Turbo S. A to aj vďaka viacerým karbónovým dielom. Môže sa tiež pochváliť odpružením Porsche Active Ride, keramickými brzdami, aktívnym zadným spojlerom či špeciálnymi diskami kolies a pneumatikami.

V interiéri štandardne nájdeme ľahké škrupinové sedadlá. Tí, čo si potrpia na viac komfortu, si môžu bez doplatku objednať adaptívne sedadlá, ktoré sú elektricky nastaviteľné v 18-smeroch, pričom majú aj pamäťový modul.

Nové rekordy

Porsche sa tiež pochválilo, že Taycan Turbo GT Weissach vytvoril rekord na okruhu Laguna Seca v rámci sériových elektromobilov (1:27,87 min). Rovnaký rekord dosiahla predsériová verzia tohto modelu na Nürburgringu, a to časom 7:07,55 min. Tento čas bol pritom historicky najrýchlejším aj v rámci 4-dverových vozidiel bez ohľadu na druh pohonu.

Dostupnosť a cena

Čo sa týka dostupnosti nového Taycanu, Porsche uvádza, že dodávky budú spustené na jar tohto roku. Cenu vo svojej medzinárodnej tlačovej správe neuvádza, tá však bola odhalená napr. pre švajčiarsky trh. A to od 272 500 CHF (cca 284 000 €).

porsche taycan turbo gt

Zdroj: Porsche

Zdroj: Porsche

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ďalšie možné elektromobily Porsche: Super-dodávka a hyperšport
Porsche predstavilo svoje prvé elektrické SUV – Macan. Známa je aj cena
Tesla predstaví produkčný „lietajúci“ Roadster 2 tento rok, tvrdí Musk a nešetrí superlatívmi
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Z údajov v článku som onemel! Tak žiadny môj komentár nebude! 🙂

    P.S. Tá jedovatá fialová by pristala českému premiérovi! Že jo! 🙂

Pridajte komentár