Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom

0

Z bývalého šampióna F1 sa pomaly stáva profesionálny tester elektrických vozidiel. Veď za pomerne krátku dobu stihol už otestovať napríklad elektrickú Formulu E, Teslu Model X, čínske SUV NIO ES8 či elektro-motocykel Energica Ego. A  najnovšie dostal do rúk testovaciu verziu elektrického Porsche Taycan, ktoré príde na trh budúci rok. Ako sa mu pozdáva?

Nico Rosberg mal možnosť v rámci jedného testovacia dňa stráveného v Porsche otestovať všetky druhy pohonu, ktoré nemecký výrobca ponúka. Vyskúšal benzínový závodný model GT2 RS, plug-in hybridnú Panameru a elektrický Taycan, ktorý niesol donedávna koncepčný názov Mission E. A práve ten nás zaujíma najviac.

Čo jazdné vlastnosti?

Nico Rosberg hovorí, že Porsche Taycan má pravé športové DNA značky. Napriek tomu, že sa jedná o novú koncepciu a technológiu, je to pocitovo stále Porsche. Vyššiu hmotnosť vozidla je síce cítiť, napriek tomu je veľmi dobre ovládateľné a výborne zvláda zákruty.

Nico ocenil aj úžasné zrýchlenie, ktoré je pre elektromobily príznačné. Za problém dokonca nepovažuje ani „zvuk“ vozidla. Považuje ho za prirodzený a naturálny.

A čo futuristický interiér?

Interiér sériového modelu sa zrejme nebude príliš líšiť od konceptu, nakoľko Nico Rosberg v jeho prípade hovorí o futuristickosti. Napriek tomu sa v ňom cíti prirodzene dobre. Spomína množstvo displejov a absenciu akýchkoľvek tlačidiel. Podľa neho je to cool a úsilie automobilky prinieslo veľkolepé výsledky.

Porsche Taycan – špecifikácie

Na záver ešte pridávame nedávno zverejnené oficiálne špecifikácie elektromobilu Porsche Taycan. Tie sa vôbec nelíšia od špecifikácií konceptu, známeho ako Mission E. A to je výborné.

Výkon: 440 kW (600 k)
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): menej ako 3,5 sekundy
Dojazd: 500 km
Energetická hustota batérie: 270 Wh/kg
Podpora nabíjania: 800V (DC)
Rýchlosť nabíjania: 400 km za 15 min
Nabíjací port: CCS (Európa)
Uvedenie na trh: 2019

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche predstavilo krásny koncept elektrického crossoveru
Audi zverejnilo prvú upútavka na svoje elektrické superauto
E-autám od VW, Audi a Porsche hrozí zvolávacia akcia kvôli jedovatému kadmiu

Zdroj: Nico Rosberg/Youtube cez Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár