Elektrické Porsche Taycan na detailných špionážnych záberoch | FOTO + VIDEO

0

Niet pochýb o tom, že automobilka Porsche je aktuálne vo fáze intenzívneho testovania svojho prvého elektromobilu s názvom Taycan. Svedčí o tom zvyšujúci sa počet videní testovacích prototypov. Najnovšie fotografie a video nám prinášajú doteraz najdetailnejší pohľad na Porsche Taycan, pričom odhaľujú dve zaujímavosti.

Porsche Taycan už nemá ďaleko od výroby, keďže tá sa má spustiť o pár mesiacov, začiatkom nového roka. Hoci nám nemecká automobilka zatiaľ neprestavila konečnú podobu produkčného modelu, prezradila nám nedávno pomerne veľa špecifikácií elektrického fastbacku.

Porsche Taycan je už možné rezervovať

Porsche taktiež spustilo rezervácie na niektorých trhoch. A to napríklad v Nórsku, Nemecku, USA či vo Francúzsku, kde zaplatia záujemcovia rezervačný poplatok 2 500 €. Podľa automobilky je o model Taycan veľký záujem, a to napriek tomu, že nepoznáme ani jeho cenu. Máme však aspoň hrubú predstavu, keďže automobilka sa nechala v minulosti počuť, že tá sa bude pohybovať na úrovni ceny základného modelu Panamera, t.j. okolo 93 000 €.

Má 2 kufre ako Tesly

„Špionážne“ zábery nemeckého fanúšika odhalili, že Porsche Taycan bude mať 2 kufre, rovnako ako modely značky Tesla, čo nie je zatiaľ úplne bežné. Väčšina elektromobilov má totiž pod celou prednou kapotou súčasti elektrického pohonu.

Aj 2 nabíjacie porty

Zábery taktiež ukazujú, že elektrické Porsche je vybavené nabíjacími portmi po oboch stranách. S najväčšou pravdepodobnosťou je to však len „výsada“ testovacieho prototypu. Nemecký výrobca zrejme testuje nabíjanie na rôznych typoch nabíjacích staníc, a to zrejme CCS (európsky štandard) a CHAdeMO (japonský štandard, dostupný aj v Európe).

Testovací jazdci tak majú uľahčené nabíjanie, keďže majú k dispozícii väčší počet kompatibilných nabíjacích staníc. Na druhej strane, modely Tesla pre čínsky trh majú dva nabíjacie porty, ktoré podporujú tamojšiu normu GB aj Type 2. Špekuluje sa pritom, že európske verzie by mohli dostať druhý port typu CCS. Nechajme sa teda prekvapiť.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom
Prvé elektrické Audi e-tron v plnej kráse bez maskovania. Zatiaľ neoficiálne
E-autám od VW, Audi a Porsche hrozí zvolávacia akcia kvôli jedovatému kadmiu

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: @ZoePionierin/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár