Porsche odhalilo interiér svojho prvého elektromobilu Taycan

0

Automobilka Porsche predstaví svoj prvý elektromobil Porsche Taycan 4. septembra. V predstihu nám však odhalila jeho interiér. V ňom nájdeme napr. aj palubnú dosku, ktorá má byť inšpirovaná modelom 911 z roku 1963.

Vďaka testovacím prototypom máme predstavu o dizajne exteriéru elektrického sedanu vyššej triedy Porsche Taycan. Interiér sa však až do terajšieho oficiálneho odhalenia podarilo výrobcovi tajiť. Teraz už vieme, že sa veľmi podobá interiéru koncepčného elektrického crossoveru Porsche Mission E Cross Turismo.

„Displejománia“

V novinke, ktorá má ísť do výroby ešte tento rok, nájdeme až 4 veľké displeje. Ten najväčší stojí pred vodičom, pričom má uhlopriečku 16,8 palca. Vodič má na výber zo 4 zobrazení, a to Classic (typické pre Porsche), Map, Full Map a Pure (minimalistické zobrazenie základných údajov).

Na okrajoch digitálnej „prístrojovky“ sa nachádzajú netradičné dotykové polia, ktoré slúžia na ovládanie funkcií svetiel a podvozka. Centrálny displej infotainmentu disponuje uhlopriečkou 10,9 palca, pričom vedľa neho môže byť za príplatok osadený displej určený špeciálne pre spolujazdca.

„Štvorlístok“ uzatvára 8,4-palcový displej s haptickou odozvou umiestnený na stredovej konzole. Pomocou neho je možné priamo ovládať klimatizáciu a vykurovanie. Umožňuje tiež písanie znakov, čo je užitočné napr. pri zadávaní adresy do navigácie.

Pri množstve displejov nie je prekvapením, že v Porsche Taycan nájdeme len minimálny počet klasických tlačidiel a prepínačov. Napriek tomu má byť podľa Porsche ovládanie vozidla inteligentné a intuitívne. Vrátane výduchov HVAC systému, ktoré sa nastavujú digitálne. Nastavovanie vozidla má uľahčiť aj hlasové ovládanie.

Aj vegánsky interiér

Interiér Porsche Taycan sa môže pochváliť aj „vegánskou“ verziou, ktorá neobsahuje žiadnu prírodnú kožu. Tá bola nahradená materiálmi ako Race-Tex, ktorý sa skladá z vysokokvalitných mikrovlákien, pričom obsahuje aj recyklované polyesterové vlákna. Jeho výroba pritom emituje až o 80 % menej emisií CO2, než je tomu u tradičných materiálov. Pri produkcii podlahovej krytiny sa zas používajú aj recyklované rybárske siete.

Zdroj: Porsche

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Test predprodukčného Porsche Taycan. Má sa Tesla obávať?
Porsche Taycan príde v 3 verziách. „Rekordné“ nabíjanie neskôr
Nová generácia batérií od Porsche už budúci rok. Prinesie vyšší dojazd

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár