Porsche informovalo o približných cenách elektromobilu Taycan

0

Americký záujemca o elektrický sedan Porsche Taycan dostal po jeho zarezervovaní od výrobcu e-mail, v ktorom sa spomínajú tri verzie modelu, ako aj ich ceny. Verzia „Turbo“ je prekvapením.

Prvý elektromobil značky Porsche už klope na dvere, keďže do výroby pôjde už budúci rok. V mnohých krajinách si ho pritom môžu záujemcovia rezervovať. Tak učinil aj Alex Roy z The Drive, pričom od amerického ambasádora značky obdržal zaujímavé informácie o modeli.

Elektromobil s prívlastkom „Turbo“ 🙂

Zo spomínaného e-mailu sa Alex dozvedel, že elektrické Porsche bude dostupné vo verziách Taycan, Taycan 4S a Taycan Turbo. Tieto prívlastky naznačujú, že základná verzia by mohla mať iba 1 elektromotor a pohon zadnej nápravy. To by znamenalo zrejme podstatne nižší výkon ako avizovaných 441 kW (600 k).

Porsche Taycan 4S by tak mohlo byť modelom, ktoré ponúkne avizované parametre, a to pohon 4×4, dojazd 500 km, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 s a spomínaný výkon. Top verziou by mal byť Taycan Turbo, ktorý by sa mohol snažiť priblížiť k šialenej akcelerácii Tesly Model S P100D (cca 2,5 s).

V prípade elektromobilu je označenie „Turbo“ na prvý pohľad nezmyselné, nakoľko elektrický pohon žiadne turbodúchadlo nevyužíva. Porsche si však zvyklo označovať svoje výkonnejšie modely práve takýmto prívlastkom. Aj napriek tomu, že všetky jeho modely, vrátane základných, sú vybavené týmto zariadením. Prívlastok „Turbo“ sa tak stal akýmsi stelesnením výkon a rýchlosti.

Zrejme vyššie ceny

Ambasádor značky Porsche informuje aj o približných cenách elektromobilu Porsche Taycan na americkom trhu. Základná verzia má stáť blízko sumy 90 000 $ (79 000 €), verzia „4S“ tesne pod 100 000 $ (88 000 €) a top verzia „Turbo“ nad 130 000 $ (114 000 €). Jedná sa pritom pravdepodobne o ceny bez DPH.

V súvislosti s cenou sa pritom riaditeľ modelovej línie elektromobilov Porsche Robert Meier vyjadril, že tá by sa mala pohybovať niekde medzi cenou modelov Cayenne a Panamera. Tzn. niekde medzi 75 000 a 90 000 €, keď zohľadníme ceny na nemeckom trhu. Vyjde nám tak priemerná cena okolo 83 000 € s DPH.

Na finálne ceny si však budeme musieť počkať. A snáď tie európske budú nižšie ako v USA, nakoľko sa model bude vyrábať v Nemecku.

Zdroj titulnej fotografie: Porsche

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Porsche Taycan je “vypredané” a “kradne” Tesle zákazníkov
Porsche chce zaviesť nový parameter v rámci špecifikácií elektromobilov
Porsche a BMW spustili nabíjaciu stanicu, ktorá zabezpečí 100 km dojazd za 3 min

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár