Porsche zvýšilo svoj podiel v chorvátskej „elektromobilke“ Rimac kvôli e-mobility expanzii

1

Chorvátsky e-mobility startup Rimac, ktorý vo veku 21 rokov založil Mate Rimac považovaný za Elona Muska Európy, získal ďalšiu významnú investíciu od svojho veľkého akcionára – Porsche. Nemecká automobilka pritom tvrdí, že tým dávajú zelenú pre svoju ďalšiu expanziu v oblasti elektromobility.

Spoločnosť Rimac bola spočiatku známa najmä vďaka svojim plne elektrickým hyper-autám a ako dodávateľ technológií pre Koeniesegg. A aktuálne okrem Koenigseggu spolupracuje napr. aj s automobilkami Hyundai, Kia, Aston Martin, Automobili Pininfarina a samozrejme Porsche.

Chorvátska spoločnosť, ktorá má aktuálne okolo 1 000 zamestnancov, vyvíja a vyrába high-tech komponenty pre elektromobilitu, vrátane výkonných pohonných a batériových systémov. A presne také sa budú hodiť automobilke Porsche na jej transformačnej ceste smerom k e-mobilite.

Nemecká automobilka investovala do spoločnosti Rimac v rokoch 2018 a 2019. A tento piatok schválila dozorná rada Porsche zvýšenie podielu z 15 na 24 %, čo predstavuje novú investíciu vo výške 70 mil. €. Lutz Meschke, podpredseda výkonnej rady, pritom uvádza, že Rimac má „vynikajúcu pozíciu v oblasti prototypových riešení a malých sérií“. A dodáva, že Rimac je dôležitým partnerom najmä pokiaľ ide o podporu pri vývoji komponentov.

Porsche už spoločnosti Rimac zadalo prvé zákazky na vývoj vysoko inovatívnych sériových komponentov. Z čerstvo posilnenej úrovne spolupráce majú podľa Meschkeho profitovať obe strany. Porsche bude ťažiť z inovatívneho myslenia Rimacu a Rimac z know-how Porsche v oblasti produkcie a metodických skúseností v rámci vývoja.

Je pritom zaujímavé, že taká renomovaná automobilka ako Porsche je v oblasti vývoja e-mobility technológií „odkázaná“ na inovácie startupu, ktorý založil ešte počas štúdií 21-ročný mladík. Každopádne sa budeme tešiť na výstupy ich spolupráce.

Zdroje: Porsche, Rimac

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Chorvátsky hyperšportiak Rimac C_Two si objednal aj šampión F1
Mateho Rimaca volajú „Elon Musk Európy“. Čo hovorí o Tesle?
„Slovensko by si malo brať príklad z chorvátskej elektromobilky Rimac“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Tak, ako sa objavil Elon Musk a Mate Rimac, tak sa pred nimi objavil aj Nikola Tesla a mnohí iní, ktorí pohli techniku a tým aj svet dopredu. My ostatní môžeme len tíško závidieť, uznávať, a kto chce a môže aj pomáhať ….

Pridajte komentár