Elektrické Porsche Mission E otestované bývalým jazdcom Formuly 1. Jeho dojmy?

0

Bývalý pilot Formuly 1, Mark Webber, mal možnosť otestovať exkluzívny prototyp prvého elektromobilu nemeckej športovej značky, Porsche Mission E. Zdá sa, že sa máme naozaj na čo tešiť a že Tesla Model S konečne dostane plnohodnotnú konkurenciu.

Dlhoročný pretekár „efjednotky“, Austrálčan Mark Weber, mal možnosť ako jeden z mála ľudí na svete vyskúšať najnovší prototyp plne elektrického Porsche Mission E, ktorý sa dostane na trh už budúci rok. Na testovacom okruhu Porsche vo Weissach mal vozidlo k dispozícii na celý deň.

Dojmy z Porsche Mission E

„S Porsche som zažil veľa momentov, ktoré sa mi navždy vryli do pamäti. Napríklad výhra vo vytrvalostných pretekoch WEC v hybridnom modeli 919. A myslím, že som prežil ďalší v rámci prvej jazdy na Porsche Mission E. Je to vozidlo, ktoré mení pravidlá hry.

Stále je to Porsche, ale pripomínalo mi špeciálny pretekársky model 919, pretože v istých úsekoch bolo možné jazdiť v závode len za pomoci elektromotora. Skvelý výhľad z kabíny ponad oblúky predných kolies mi zas evokoval model 918.

Prenos všetkých 600 konských síl na vozovku prostredníctvom 4 kolies je senzačný. Som zo starej pretekárskej školy, takže som bol voči elektrickému Porsche skeptický. Teraz však priznávam, že neprávom. Myslel som si, že elektromobil Mission E bude vzhľadom na svoju hmotnosť ťažkopádny.

Jazda je však skutočne dynamická. Riadenie, výkon a schopnosti bŕzd sa starajú o výnimočné zážitky. Za tie roky som už riadil veľké množstvo áut, ale Mission E vyniká. Teším sa na ďalšie jazdné zážitky s týmto elektrickým Porsche,“ hovorí Mark Webber.

Mark Weber je aktuálne testovacím jazdcom automobilky Porsche. Mohlo by sa tak zdať, že jeho hodnotenie Porsche Mission E nie je nestranné. Avšak netreba zabúdať na to, že Porsche nie je Tesla a drvivú väčšinu jeho portfólia tvoria spaľovacie vozidlá s vyššou „maržou“…

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensku by sa mohli vyrábať elektromobily značky Porsche
Porsche predstavilo krásny koncept elektrického crossoveru Mission E Cross
BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3 | Peking 2018

Porsche Mission E – špecifikácie

Typ: 4-dverový, 5-miestny sedan (sportback)
Výkon: 440 kW (600 k)
Zrýchlenie (0 – 100 km/h): 3,5 sekundy
Max. rýchlosť: 250 km/h
Dojazd: minimálne 500 km (NEDC), viac kapacít batérií
Nabíjanie: podpora 350 kW nabíjania (800V), na 80 % za 15 min
Cena: zrovnateľná s modelom Panamera (podľa zástupcov Porsche)
Uvedenie na trh: 2019

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Porsche

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár