Porsche predstavilo krásny koncept elektrického crossoveru. Stane sa snom aktívnych ľudí?

0

Stuttgartská automobilka dnes predstavila na autosalóne v Ženeve svoj druhý koncept elektromobilu, Porsche Mission E Cross Turismo. Tento extrémne zaujímavý koncept bol navrhnutý pre aktívnych ľudí, ktorí radi cestujú, športujú a zároveň si radi vychutnajú športovú jazdu vo vozidle šetrnému k životnému prostrediu.

Porsche Mission E Cross Turismo je plne elektrickým crossoverom, ktorý nezaprie športové DNA značky a zároveň praktické a univerzálne vlastnosti. Na svoje si prídu najmä aktívny ľudia, ktorí ocenia okrem iného aj flexibilný interiér.

porsche mission e cross turismo

V elektrickom crossoveri, či ak chcete CUV, je možné bez problémov prevážať lyže, surfovú dosku či bicykle. Vďaka dĺžke 4,95 m a šírke 1,99 m nájdeme v interiéri bohatý priestor ako pre cestujúcich, tak aj pre batožinu. Porsche Mission E Cross Turismo je však aj o jazdných zážitkoch.

Výkon a jazdné vlastnosti

Porsche Mission E Cross Turismo poháňajú 2 synchrónne elektromotory s permanentným magnetom so systémovým výkonom 440 kW (600 k). Vďaka nemu vystrelia elektrický crossover z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a na 200 km/h za 12 sekúnd. Porsche hovorí, že takýto zrýchlenie je možné dosiahnuť veľakrát za sebou, bez dodatočnej straty výkonu.

Vďaka vzduchovému podvozku, ktorý je nastaviteľný v rozsahu 50 mm, je možné vozidlo prispôsobiť aktuálnym podmienkam a zabezpečiť tak optimálne jazdné vlastnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW predstavil 4. elektromobil z rodiny I.D. Model Vizzion je konceptom sedanu vyššej triedy
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla Model X problém?

Dojazd a nabíjanie

Koncept Porsche Mission E Cross Turismo sa môže pochváliť dojazdom okolo 500 km na jedno nabitie. Kapacitu Li-Ion batérie síce nepoznáme, avšak vieme že vďaka 800-voltovej architektúre podporuje extrémne rýchle nabíjanie. Na dostatočne výkonnej nabíjacej stanice (zrejme 350 kW) je možné získať dojazd 100 km (NEDC) už za 4 minúty. Za 15 minút je to až 400 km (NEDC). Elektromobil taktiež podporuje bezdrôtové indukčné nabíjanie.

Koncept Porsche Mission E Cross Turismo stavia na základoch elektrického športového sedanu Porsche Mission E, ktorého koncept bol predstavený v roku 2015 a ktorý príde na trh v budúcom roku. Veríme, že sériového modelu Mission E Cross Turismo sa dočkáme skôr ako o 4 roky.

Zdroj: Porsche

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár