Na Slovensku by sa mohli vyrábať elektromobily značky Porsche

1

Automobilka Porsche postaví pri Piešťanoch nový závod, v ktorom by sa mohli vyrábať komponenty do elektromobilov značky. Elektrické vozidlá by sa zas mohli montovať v Bratislave.

Piešťanská televízia priniesla nedávno zaujímavú správu. Dcérska spoločnosť automobilky Porsche, Porsche Werkzeugbau, s.r.o., podľa nej kúpila v katastri obce Horná Streda pozemky s rozlohou takmer 20 hektárov. Tie sa nachádzajú na strategicky výhodnom mieste, v blízkosti diaľničného privádzača, železnice a letiska. Podľa neoficiálnych informácií by sa mohli pri Piešťanoch vyrábať komponenty do elektromobilov.

Porsche Mission E

Prototyp elektromobilu Porsche Mission E. Zdroj: Porsche

Nový segment Porsche v Bratislave

RTVS zas informovala, že kompletné elektromobily by sa mohli montovať v bratislavskom závode koncernu Volkswagen Group, pod ktorý Porsche patrí. Automobilka v rámci tohto závodu vybudovala nový segment, kde sa začal kompletne vyrábať model Porsche Cayenne. Táto časť bola predstavená verejnosti práve dnes a zhltla investície vo výške takmer 800 miliónov eur.

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Porsche pribalí k super-športovému elektromobilu aj super-výkonné nabíjačky
Konkurent Modelu S oficiálne predstavený, má 1 000 koní a dojazd 644 km

Závod sa rozšíril o novú karosáreň, montážnu halu, testovaciu dráhu a moderné technológie. V Bratislave sa od roku 2013 vyrába vôbec prvý elektromobil koncernu, a to VW e-up. Takže tento závod má určite potrebné skúsenosti pre výrobu vozidiel s elektrickým pohonom. Navyše sa tu vyrábala aj plug-in hybridná verzia modelu VW Tuareg.

porsche mission e interier

Porsche Mission E. Zdroj: Porsche

Oficiálne v roku 2018

Automobilka už údajne oslovila Piešťanské letisko, ktorého služby by chcela využívať. Nový projekt Porsche na Slovensku je zatiaľ v utajenom režime. Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča, Porsche bude informovať o svojich zámeroch v Hornej Strede v 1. alebo 2. kvartáli 2018. My budeme dúfať, že sa bude skutočne jednať o závod na výrobu komponentov pre elektromobily, keďže Slovensko je závislé od automobilového priemyslu a elektrické vozidlá sú jeho budúcnosťou.

Zdroje: piestanytv.sk, RTVS, tlačová správa, titulná fotografia Porsche

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |