Porsche chce mať údajne všetky modely elektrické, teda okrem jedného

0

O tom, že Porsche chce byť významným hráčom v oblasti elektromobility, počúvame už dlhšiu dobu. Aktuálne správy však naznačujú obrovský rozsah a nový spôsob elektrifikačnej stratégie. Aké elektrické modely môžeme očakávať?

Nemecký Manager Magazine hlási, že automobilka Porsche mení svoju elektrifikačnú stratégiu. Porsche v nedávnej minulosti spomínalo, že k sedanu Taycan pribudne elektrické SUV veľkosti modelu Macan a pravdepodobne aj kompaktnejší elektromobil typu hatchback postavený na koncernovej platforme MEB.

Elektrifikácia modelového portfólia

Teraz sa však zdá, že Porsche neplánuje vyvíjať nové elektromobily, ale plne elektrifikovať súčasné modely, resp. ponúkať svoje modely s elektrickým aj spaľovacím pohonom súčasne. My osobne budeme dúfať, že nádherný koncept Porsche Mission E Cross Turismo sa ešte stihne dostať do výroby. Veď vychádza z modelu Taycan, ktorý sa začne produkovať budúci rok.

Nová správa hovorí, že vedeniu Porsche sa zdá plán vývoja elektromobilov a zároveň bežných spaľovákov príliš nákladný. Riešením tohto problému, s ktorým údajne súhlasí aj šéf Oliver Blume, by mala byť takmer kompletná elektrifikácia modelového portfólia značky. S výnimkou ikonického modelu 911.

2 varianty pohonu

To znamená, že plne elektrického variantu by sa mali dočkať modely Boxster, Cayman, Cayenne, Macan a v ďalších generáciách aj Panamera, keďže pri takomto scenári sa nepredpokladá nový generačný model Taycan. Pritom v priebehu nasledujúcich rokov majú elektromobily úplne vytlačiť z predaja benzínové verzie spomínaných modelov.

Porsche takmer ako čisto elektrická značka

Podľa TheDrive majú elektromobily tvoriť nasledujúci podiel predajov Porsche: 0,20 % v roku 2019, 1,20 % v roku 2020, 6,80 % v roku 2021, 17,73 % v roku 2022, 31,20 % v roku 2023, 54,90 % v roku 2024, 78,74 % v roku 2025, 91,30 % v roku 2026, 99,90 % v roku 2027, 100 % v roku 2030.

Nuž, ak sú tieto správy pravdivé, športová značka Porsche sa stane v podstate čisto elektrickou značkou. To by mohlo potvrdzovať predpoklady z nášho článku Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Porsche Taycan otestované šampiónom F1, Nicom Rosbergom
Na Slovensku by sa mohli vyrábať elektromobily značky Porsche
Porsche predstavilo koncept elektrického crossoveru na báze modelu Taycan

Zdroj: Carscoops, titulná fotografia: Porsche

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár