Nová generácia batérií od Porsche už budúci rok. Prinesie vyšší dojazd

0

Šéf automobilky Porsche sa rozhovoril o elektromobilite. Tešiť sa máme na nové elektromobily aj batérie, ktoré zabezpečia vyšší dojazd.

Napriek tomu, že automobilka Porsche nemá aktuálne vo svojom portfóliu žiadny elektromobil, celkovo je v oblasti elektromobility pomerne aktívna. Veď pracuje na ultra-rýchlych nabíjacích staniciach, vývoji viacerých elektrických modelov a príslušných technológií, pričom už dnes ponúka službu pre jednoduché a komfortné nabíjanie v rámci siete 49 000 nabíjacích bodov.

Produkčný Taycan v septembri

Nemecká automobilka už pomerne dlhú dobu pracuje na svojom prvom elektromobile Porsche Taycan, ktorého testovacie prototypy nie sú na cestách žiadnou novinkou. Šéf automobilky Oliver Blume aktuálne informuje, že predstavenia finálnej produkčnej verzie sa dočkáme v septembri.

Športovo ladený sedan pôjde do výroby neskôr v tomto roku, pričom prví zákazníci by sa ho mali dočkať začiatkom toho budúceho. Blume hovorí, že o ich prvý elektromobil je obrovský záujem, oveľa vyšší ako očakávali. Z tohto dôvodu sa rozhodli navýšiť výrobné kapacity.

20 000 záujemcov

Automobilka podľa neho eviduje záujem od cca 20 000 potenciálnych zákazníkov, pričom niektorí z nich zaplatili rezervačný poplatok vo výške 2 500 €. Tento počet prekvapil Blumeho najmä preto, že ešte nebola predstavená ani sériová verzia modelu, pričom záujem o ich vozidlá zvyčajne stúpa až po prvých skúšobných jazdách.

Hybridná Panamera pre čakateľov

Blume tiež hovorí, že potrvá istú dobu, kým dokážu uspokojiť dopyt zákazníkov. Dodáva, že Porsche by mohlo  v rámci čakacej doby poskytnúť „čakateľom“ dočasne napríklad plug-in hybridnú verziu športového sedanu Porsche Panamera. Zatiaľ však nevedia odhadnúť čakacie doby. Tie naznačí až spustenie masovej výroby.

Nasledujúce elektromobily

Blume potvrdil výrobu crossoveru Porsche Cross Turismo, ktorý bude prvým derivátom modelu Taycan. Ten sa dostane do výroby začiatkom budúceho desaťročia. Taktiež povedal, že nová generácia stredne veľkého SUV Porsche Macan bude čisto elektrická. Dodal, že to nie je všetko, ale ďalšie elektromobily zatiaľ ešte neboli schválené.

Batérie novej generácie

V súvislosti s elektrickým modelom Porsche Macan sa nedávno objavili neoficiálne informácie, že by mohlo dosahovať dojazd ako jeho súčasné spaľovacie verzie. To sa aktuálne nezdá až také nereálne, nakoľko Blume povedal, že už budúci rok budú dostupné ich batérie novej generácie.

Tie prinesú zvýšenie ampér-hodín batériových článkov z 37 na 47, vďaka čomu dokážu zabezpečiť vyšší dojazd. To predstavuje 27 % zvýšenie. Keď to prevedieme na dojazd modelu Taycan (zrejme 500 km WLTP), ďalšie elektrické modely by mohli teoreticky disponovať dojazdom okolo 635 km (WLTP).

Zdroj: Porsche (vrátane titulnej fotografie) cez Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi a Porsche musia prerobiť spoločnú “e-platformu”. Aj kvôli Tesle
Porsche informovalo o približných cenách elektromobilu Taycan
Porsche chystá množstvo elektromobilov. Budú konkurovať modelom Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár