Polestar ukázal svoje prvé elektrické SUV s dojazdom cez 600 km

1

Značka Polestar, ktorá patrí pod Volvo, resp. koncern Geely, ukázala svoj v poradí tretí model, ktorý nesie príznačný názov Polestar 3. Toto veľké elektrické SUV zažije oficiálnu premiéru v októbri. Čo o ňom „Švédi“ prezradili?

Prvá verzia avizovaného elektrického SUV, ktorá sa dostane na trh, bude vybavená dvoma elektromotormi a batériou, ktorá má zabezpečiť cielený dojazd cez 600 km (WLTP). Polestar tiež sľubuje, že neskôr bude k dispozícii aj autonómne riadenie v rámci diaľnice. A to vďaka „najlepšiemu senzoru LiDAR vo svojej triede od spoločnosti Luminar a centralizovanej výpočtovej jednotke od spoločnosti NVIDIA“.

Polestar 3 je pre švédsku značku dôležitým modelom, pretože ním štartuje svoju modelovú ofenzívu. Na objednávku bude vozidlo dostupné od októbra a do výroby sa dostane začiatkom budúceho roka. Produkovať sa bude v USA a Číne.

Polestar 3 bude v ďalšom roku nasledovať menšie elektrické SUV-kupé Polestar 4. Po ňom príde v nasledujúcom roku „4-dverové GT“ Polestar 5, čo bude produkčná verzia konceptu Polestar Precept z roku 2020, ktorý predstavuje víziu značky z hľadiska dizajnu, technológií a udržateľnosti.

Tieto modely tak v najbližších rokoch doplnia súčasný kompaktný elektrický crossover Polestar 2. Tomu samozrejme predchádzal model Polestar 1, ktorý sa v malom objeme vyrábal v rokoch 2019 až 2021. Išlo o drahé plug-in hybridné kupé s elektrickým dojazdom až 124 km (WLTP).

Značka Polestar, ktorá zatiaľ nepôsobí na Slovensku, chce do roku 2023 expandovať na ďalších minimálne 30 trhov. Uvidíme, či aj na ten náš. Táto expanzia má byť základom pre plánovaný 10-násobný rast predaja z minuloročných cca 29 000 ks vozidiel na 290 000 ks elektromobilov ročne do konca roka 2025.

Zdroj: Polestar 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo sa mení na „elektromobilku“. Chce zabezpečiť dojazd 1000 km a rýchle nabíjanie
Polestar 2 sa dočkal upgradu aj v oblasti dojazdu, nabíjania a výkonu
Ford, Volvo a ďalší žiadajú EÚ, aby zakázala predaj spaľovacích áut od roku 2035

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár