Volvo Polestar chystá ďalší elektromobil. Zrejme konkurenta Tesly Model Y

0

„Elektrická“ podznačka Volva, Polestar, len nedávno predstavila svoj elektrický liftback Polestar 2 a už hovorí o svojom ďalšom elektromobile Polestar 3. Pôjde pritom o SUV s karosériou strihnutou v štýle kupé. Je pritom pravdepodobné, že vozidlo je vyvíjané ako konkurent pre Teslu Model Y.

Jedna z najnovších automobilových značiek, Polestar, sa profiluje ako čisto elektrická, pričom zároveň kladie dôraz na výkon. Prvý model značky, Polestar 1, je však paradoxne plug-in hybridný. Podľa slov výrobcu sa však jedná prvý a posledný model, ktorý nemá plne elektrický pohon. Môže sa však pochváliť obrovským výkonom a najväčším elektrickým dojazdom (150 km) v rámci hybridov.

Druhý model značky, Polestar 2, bol predstavený len nedávno. Ide o elektrický sedan nižšej strednej až stredne triedy, ktorý je zjavne namierený proti Tesle Model 3. Dôkazom sú podobné parametre či cenová a predajná politika.

„Úvodná“ verzia disponuje pohonom oboch náprav, výkonom 300 kW, 78 kWh batériou a dojazdom 500 km (WLTP). Dostupná bude za necelých 60 000 €. Neskôr bude k dispozícii minimálne jedna „orezaná“ verzia s pohonom zadnej nápravy a cenou od 39 900 €.

CUV v roku 2021

Prevádzkový riaditeľ automobilky Polestar Jonathan Goodman aktuálne pre Digitaltrends povedal, že chystajú svoj tretí model Polestar 3, ktorý bude debutovať v roku 2021. Pôjde pritom o elektrické SUV s karosériou typu coupé. Čiže vozidlo môžeme označovať aj ako CUV. Vzhľadom na „blízkosť“ modelu Polestar 2 k Tesle Model 3 môžeme predpokladať, že Polestar 3 sa postaví kompaktnému SUV Tesla Model Y, ktoré sa predstaví už 14. marca.

Dve „zarážky“

„Vyrobili sme dve zarážky. Už ste dostali horný koniec (Polestar 1) a spodný koniec (Polestar 2). Všetky naše ďalšie modely budú stáť niekde medzi našimi prvými modelmi. Po Polestar 2 príde Polestar 3. Je to SUV v štýle coupé, pričom na trh príde koncom roka 2021,“ povedal Goodman.

Ďalšie elektromobily od švédskej prémiovej automobilky budú pokračovať v doterajšom spôsobe značenia. Tzn, že sa dočkáme modelov Polestar 4, Polestar 5 atď. Goodman hovorí, že ide o názvoslovie, ktoré dokonale zodpovedá hodnotám spoločnosti, nakoľko tá sa snaží vyvarovať zložitosti a zbytočnostiam.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (Volvo 40.1 Concept): Volvo

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch
Volvo sa pridáva k Tesle a ďalším. Predstavilo elektrický ťahač, ale bez kabíny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár