Volvo Polestar 2: Prvé oficiálne špecifikácie a foto konkurenta Tesly Model 3

0

Prémiová „elektrická“ značka Volva nám už o niekoľko týždňov odhalí sedan Polestar 2, ktorý bude mať rovnaké cenové rozpätie ako Tesla Model 3. Výrobca nám aktuálne prezradil aj vybrané špecifikácie modelu a pridal prvú fotografiu (viď titulka).

Pre istotu na úvod vysvetlíme, že Polestar je značkou, ktorá patrí pod automobilku Volvo. Tá sa zameriava na prémiové, výkonné a elektrifikované vozidlá. A takým bude aj jej 2. model a 1. elektromobil, Polestar 2. Prvým modelom „čerstvej“ značky je Polestar 1, ktorý sa stane po príchode na trh plug-in hybridom s najvyšším elektrickým dojazdom na svete (150 km).

Cenová úroveň Modelu 3

Už dlhšie sa o Polestar 2 hovorí ako o možnom konkurentovi Tesly Model 3. A aktuálne oficiálne informácie naznačujú, že by to tak malo byť. Výrobca pritom kalifornský elektromobil spomína aj teraz, a to v súvislosti s cenou, keď hovorí, že Polestar 2 budeme mať rovnaké cenové rozpätie ako novinka od Tesly.

Fastback strednej triedy

Taktiež uvádza, že sa bude jednať o 4-dverový fastback, čo je vlastne sedan so športovejšie ladenou zadnou časťou karosérie. Bude pritom patriť do segmentu strednej triedy, rovnako ako 4-dverový sedan Tesla Model 3. A konkurencieschopný bude pravdepodobne aj z hľadiska dojazdu a výkonu.

Vysoký dojazd aj výkon

Polestar hovorí o dojazde 480 km, pričom ten bude upresnený v najbližších týždňoch. Už teraz sa tešíme na priame vzájomné porovnanie oboch spomínaných modelov pri akcelerácii z miesta, nakoľko Polestar 2 bude mať výkon okolo 400 konských síl (294 kW).

Taktiež boli potvrdené nedávne informácie, že švédsky elektromobil sa stane prvým autom, ktorého rozhranie bude postavené na základoch technológie Google Android. Medzi kľúčové budú patriť Google mapy a Google asistent.

Bude sa dať kúpiť, ale aj prenajať, spolu s prémiovým balíkom služieb na spôsob Volvo Care. Vďaka tomu nebude mať majiteľ s vozidlom žiadne starosti. O všetko sa totiž postará asistenčná služba.

Zdroj: Polestar (vrátane titulnej fotografie) cez Insideevs

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
BMW sa pripravuje na výrobu elektrického sedanu i4
Volvo poodhalilo svoj elektrický ťahač. Bude konkurovať Tesle Semi?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár