Konkurent Tesly Model 3 od Volvo/Polestar na ďalších obrázkoch

0

Automobilka Polestar, ktorá je podznačkou Volva pre výkonné elektrifikované vozidlá, zverejnila nedávno  upútavku a špecifikácie na svoj elektromobil strednej triedy, Polestar 2. Tie naznačujú, že sa môže jednať o vážneho konkurenta Tesly Model 3.

Už o pár dní sa nám predstaví elektrický fastback Polestar 2. Ešte predtým však výrobca vypustil do sveta mobilnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej si je možné vyskúšať používateľské rozhranie infotainment systému, ktoré je postavené na platforme Google Android, uvádza Slashgear.

Prvé auto „na Androide“

Polestar v tejto súvislosti hovorí, že ich elektromobil bude prvým vozidlom na svete, ktoré bude disponovať touto technológiou. Tá otvára obrovské možnosti v súvislosti s aplikáciami prítomnými na palube vozidla. Navyše spôsob používania infotainmentu by mohol byť pre používateľov zariadení s operačným systémom Android dobre známy.

Spomínaná aplikácia nám odhaľuje ďalší obrázok doteraz nepredstaveného modelu Polestar 2. Prvá oficiálna upútavka nám ukázala zadnú časť vozidla z vtáčej perspektívy. V aplikácii pritom nájdeme celú vrchnú časť vozidla.

Google Play na palube

Google HMI rozhranie je orientované na výšku, podobne ako v prípade smarfónov. Jeho štandardnou súčasťou sú Google mapy, Google asistent či obchod Google Play. Aplikácie sú pritom prispôsobené pre použitie v aute. Ich maximálnu využiteľnosť zabezpečí permanentné pripojenie pomocou 4G LTE siete.

Polestar 2 – známe špecifikácie

Polestar 2 je 4-dverový fastback, čo je vlastne sedan so športovejšie ladenou zadnou časťou karosérie. Bude pritom patriť do segmentu strednej triedy, rovnako ako 4-dverový sedan Tesla Model 3.

Polestar hovorí v prípade svojho elektromobilu o dojazde 480 km, pričom ten bude ešte upresnený v najbližších týždňoch. Už teraz sa tešíme na priame vzájomné porovnanie oboch spomínaných „e-sedanov“ pri akcelerácii z miesta, nakoľko Polestar 2 bude mať výkon okolo 400 konských síl (294 kW).

Cenové rozpätie Modelu 3

A súvis s novinkou od Tesly v tomto bode nekončí. Automobilka Polestar sa totiž vyjadrila, že jej model bude mať rovnaké cenové rozpätie ako Model 3. Dúfame teda, že sa to netýka len aktuálne dostupných verzií, ale aj základného modelu „Standard Battery„, ktorý sa má začať vyrábať v polovici roka, pričom má stáť 35 000 $ bez DPH.

Zdroj obrázkov: Polestar cez Slashgear

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo Polestar 1: Plug-in hybrid s najväčším dojazdom na svete dostal cenovku
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
Nissan predstavil “zvýšený” elektrický sedan s dojazdom cez 600 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár