1 900-koňový vyzývateľ Tesly Roadster 2 je dostupný na predobjednávku

2

„Luxusné elektrické hyper-výkonné GT“, Pininfarina Battista, si už môžu záujemcovia predobjednať. Na taliansko-nemecký elektromobil si však budú musieť pripraviť poriadnu sumu peňazí. Za to však dostanú extrémnu dávku výkonu s nulovými emisiami.

Všetko nasvedčuje tomu, že bez elektrifikácie nebude možné zvyšovať už aj tak extrémne hodnoty výkonu superáut. Už v roku 2017 sa nechal šéf automobilky Bugatti Wolfgang Dürheimer počuť, že jedinou cestou, ako bude možné urobiť budúcu generáciu modelu Chiron výkonnejšou, je elektrifikácia.

A podobné smerovanie len prednedávnom naznačila aj automobilka Ferrari, ktorá predstavila svoj prvý plug-in hybrid FS90 Stradale s výkonom takmer 1 000 koní. Najrýchlejšími „hyperšportmi“ nedávnej minulosti boli pritom hybridy Porsche 918 Spyder či LaFerrari. LaFerrari však bolo potom v rámci drag race pokorené koncepčným elektromobilom chorvátskeho startupu Rimac.

A po príchode novej generácie elektrických superáut čaká zrejme to isté aj Bugatti Chiron. A netreba zabúdať ani na závody typu „drag race“ medzi najvýkonnejšími Teslami Model S / X a súčasnými športiakmi. Takže elektrifikácia by nemala byť z pohľadu automobiliek len o plnení emisných noriem.

A na scéne sa už teraz začínajú objavovať hyperautá, ktoré sa spoliehajú len na silu elektrických motorov. Jedným z nich je aj model Pininfarina Battista. V jeho útrobách pritom nájdeme pohonnú jednotku od spomínanej spoločnosti Rimac.

Špecifikácie

Tuto pohonnú jednotku nájdeme aj v novom modeli tejto mladej, ale úspešnej chorvátskej automobilky, ktorým je Rimac C_Two. V rámci modelu Pininfarina Battista ponúka výkon 1 900 konských síl a krútiaci moment 2 300 Nm. Ten produkujú až 4 elektromotory, vďaka ktorým Pininfarina Battista dosiahne maximálnu rýchlosť cez 400 km/h a zrýchli z 0 na 100 km/h pod 2 s a z 0 na 300 km/h pod 12 s.

Tzn,. že tento elektromobil bude rýchlejší ako mnohé monoposty Formuly 1. Ponúkne pritom dojazd 450 km (WLTP), a to vďaka 120 kWh batérií. A s takýmito parametrami bude konkurovať ďalšiemu šialenému elektromobilu, Tesle Roadster 2. Tá bude mať však výhodu v podstatne vyššom dojazde, ako aj doplnkovým raketovým motorom.

S predobjednávkou netreba otáľať 🙂

Záujemcovia o model Battista by sa však mali s predobjednávkou poponáhľať, nakoľko bude vyrobených len 150 kusov. Z toho 50 bude určených pre Európu. Môžeme si byť istí, že ich neodradí ani cenovka, ktorá je rovnako šialená ako výkon. V čase predstavenia modelu hovoril výrobca o cene 2 až 2,5 mil. $ (cca 1,8 až 2,2 mil. €). Extrémny elektromobil sa začne podľa Carscoops vyrábať budúci rok neďaleko Turína, a to ručne.

Zdroj titulnej fotografie: Automobili Pininfarina 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?
Prekrásny elektrický superšport Audi PB18 e-tron pôjde do výroby
Ako rýchla by mohla byť Tesla Roadster 2 s raketovými motormi od SpaceX?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Všetko je to úžasne krásne a zároveň nedosiahnuteľné. (Asi ako Angelina J. alebo Sharon S.) Ale človek si aspoň oči popasie…

Pridajte komentár