Peugeot odhalil retro-futuristické coupé so 100 kWh batériou

0

Francúzska automobilka s levom v znaku sa skutočne „hecla“, veď jej novučičký elektrický koncept Peugeot e-Legend vyzerá naozaj skvostne. Čerpá z odkazu modelu 504 Coupé zo 70. rokov. Pod „kapotou“ sa pritom ukrýva najmodernejšia technika s famóznymi parametrami.

Peugeot e-Legend je podľa výrobcu stelesnením vzrušujúcej vízie vozidla s pôžitkom z jazdy. Má byť dôkazom toho, že spojenie slov elektrický a autonómny nie je v žiadnom prípade synonymom nudy. Nové technológie majú ísť v ústrety emóciám a automobilovému potešeniu.

Displejofília a AI

Elektrické retro-futuristické coupé je prepojením elektrického pohonu, autonómnych systémov a pokročilej konektivity. To sa odzrkadľuje aj v interiéri a jazdných režimoch. V kabíne nájdeme až 16 displejov, pričom ten hlavný ma uhlopriečku 49″. O pohodlie na „palube“ sa stará aj hlasový asistent s umelou inteligenciou.

Jazdné režimy

Vodič elektromobilu Peugeot e-Legend má na výber zo 4 jazdných režimov. 2 sú „manuálne“, LEGEND – cestovný režim odvolávajúci sa na model 504 Coupé a BOOST – dynamická a stimulujúca jazda s využitím plnej sily elektrického pohonu. Zvyšné 2 režimy sú autonómne, SOFT –  z dôrazom na komfort a SHARP – pre maximálne využitia konektivity a multimediálnych systémov.

Peugeot e-Legend – špecifikácie

Peugeot e-Legend je 4-miestnym „kompaktným“ coupé s rozmermi 4 650 x 1 930 x 1 370 mm a rázvorom 2 690 mm. Disky kolies majú rozmer 19 palcov.

Pozoruhodný výkon

Pohonná jednotka s výkonom 340 kW poháňa všetky 4 kolesá. Ešte zaujímavejší je však krútiaci moment, ktorý dosahuje až 800 Nm. Vďaka tomu zrýchli elektrické coupé z 0 na 100 km/h pod 4 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 220 km/h.

Batéria, dojazd a nabíjanie

O energiu koncepčného vozidla sa stará 100 kWh batéria, ktorá mu má zabezpečiť dojazd 600 km podľa normy WLTP. Na 80 % kapacity sa dokáže nabiť už za 25 minút. Batériu bude možné nabíjať aj indukčne.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Nový Peugeot 208, ktorý príde aj ako elektromobil, sa už testuje | ŠPIO-FOTO
Kia predstavila európsku verziu elektromobilu e-Niro s homologovaným dojazdom
VW predstavil dodávkovú verziu reinkarnovaného “Hippies” vanu I.D. Buzz

Zdroj (vrátane všetkých fotografií): Peugeot

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár