Prvý elektrický Peugeot 308 odhalil finálny dojazd aj prvú cenovku

7

Do predaja na prvých trhoch smeruje nový Peugeot e-308. Ide pritom o prvý model radu 308, ktorý je vybavený plne elektrickým pohonom. A aktuálne sme spoznali prvú cenovku či oficiálny dojazd tohto kompaktného hatchbacku, ktorý príde neskôr aj vo variante SW („kombi“).

Známe špecifikácie

Základná technika novinky Peugeot e-308 neprekvapí, keďže do vienka dostala najnovší pohonný systém od koncernu Stellantis určený pre elektromobily postavené na platforme eCMP. To znamená, že ponúka výkon 115 kW, batériu s kapacitou 54 kWh (51 kWh netto) či nabíjanie max. výkonom 100 kW.

V prípade modelu e-308 sa dočkáme vyššieho z dvoch krútiacich momentov, ktoré poskytuje nový elektromotor, a to 270 Nm. A Peugeotu sa podarilo z novej batérie NMC 811 „dostať“ dojazd 412 km (WLTP), pričom Francúzi tvrdia, že e-308 je najefektívnejší elektromobil v triede. A to aj „vďaka aerodynamike, účinnému motoru, účinnej batérii, optimalizácii hmotnosti či pneumatikám triedy A“.

Čo sa týka nabíjania, maximálny podporovaný nabíjací výkon je už spomínaných 100 kW, pričom Peugeot e-308 by sa mal z 20 na 80 % nabiť za menej ako 25 min. A v štandarde nájdeme 3-fázovú palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW.

Základná výbava

Nemecké zastúpenie automobilky Peugeot nedávno informovalo, že model e-308 bude minimálne spočiatku dostupný v 2 stupňoch výbavy. A to Allure a GT. Základná výbava pritom obsahuje napr. najnovšiu generáciu systému PEUGEOT i-Cockpit s kompaktným volantom, multifunkčným 10-palcovým dotykovým displejom a infotainment systémom PEUGEOT i-Connect Advanced.

peugeot e-308 interier

Zdroj: Peugeot

Ďalej môžeme počítať s asistenčnými systémami vodiča, vrátane automatického tempomatu (ACC) a funkcie Active Safety Brake Plus. Štandardom sú aj vyhrievané sedadlá + volant, špeciálne 18-palcové disky z ľahkej zliatiny „Electra“, tepelné čerpadlo či funkcia predkondicionovania batérie. Čo sa týka ceny, základná verzia modelu Peugeot e-308 (Allure) začína v Nemecku presne na sume 44 000 €.

Zdroj: Peugeot 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot oznámil elektromobily s dojazdom až 700 km a transformáciu na čisto elektrickú značku
Nový Hyundai Kona Electric prezradil ďalšie špecifikácie aj prvé cenovky
Peugeot predstavil faceliftovaný a vylepšený elektromobil e-208, ktorý sa vyrába v SR
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

   • niejedolezite on

    akurat som siel napisat, ze za tu cenu si kupit Peugeot je nezmysel, ked si mozme kupit Teslu…
    som rad, ze nie som sam, co zdiela rovnaky naroz 😀

    drzim palce Peugeotu (zrejme aj tomu v Trnave). aby prezil najblizsiu dekadu…

   • Ani nie Číňanania, ale nakoniec Tesla dá fosílne automobilky do laty. Ešte jedno zlacnenie, k tomu Tesla M2 a už ani tie emobily od cca 30+ tis. nebudú predajné. Nakoniec ani čínske MG4. ktoré, je od 32990+ sa nebude chytať.

Pridajte komentár