Peugeot e-208 dostal prvú cenovku. Je o niečo drahší ako Corsa-e

0

Rok 2019 je bohatý na elektrické novinky v segmente B, vrátane modelu Peugeot e-208. Ten bol predstavený vo februári, avšak až doteraz sme si museli počkať na prvé oficiálne informácie ohľadom ceny. V prípade sa zrejme žiadne prekvapenie nekoná.

Tento rok sa rozširuje ponuka vozidiel segmentu B, resp. takzvaných sub-kompaktov, o 5 nových elektromobilov. Ide o koncernových bratrancov Peugeot e-208, Opel Corsa-e a DS 3 Crossback E-Tense, ako aj Kiu e-Soul a vynovený Renault Zoe Z.E. 50.

Veľmi slušné parametre

Peugeot e-208, ktorý sa už vyrába v trnavskom závode koncernu PSA, pri svojom predstavení vo všeobecnosti milo prekvapil. Jediná vážnejšia výčitka smerovala k jeho efektivite. Z kapacitne veľmi slušnej batérie totiž dokáže dostať 340 km (WLTP). Ide o slušný dojazd, avšak vzhľadom na rozmery a hmotnosť vozidla mnohí očakávali minimálne o čosi viac.

Každopádne, 340 km dojazd by mal postačovať väčšine vodičov. Rovnako ako výkon 100 kW a krútiaci moment 260 Nm, ktorý je dostupný už od prvej otáčky. Takže o dynamiku elektromobilu netreba mať strach. Dôkazom je aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,1 s.

Potešila určite aj podpora rýchlonabíjania výkonom 100 kW. Vďaka tomu sa má Peugeot e-208 nabiť na 80 % za 30 min. Tieto základné parametre nevyzerajú vôbec zle, preto sme boli veľmi zvedaví na cenu vozidla. Veď tá môže zásadným spôsobom ovplyvniť jeho predajnosť.

A prvé informácie ohľadom ceny prichádzajú z Nemecka. Podľa tamojšej oficiálnej stránky francúzskej automobilky, začína Peugeot e-208 na cene 30 450 €. To je o 550 € viac ako v prípade základnej verzie koncernovej „dvojičky“ Opel Corsa-e na tamojšom trhu.

Štandardná výbava

V rámci štandardnej výbavy nájdeme podľa Pressportal napríklad automatickú klimatizáciu, bezkľúčové „štartovanie“, dažďový senzor, automatické núdzové brzdenie či aplikáciu, ktorá na diaľku prepája vozidlo so smartfónom.

Ďalšie verzie stoja 32 200 €, 34 300 €, resp. 36 600 € (GT). V Nemecku je už pritom Peugeot e-208 dostupný na objednávku. Dodávky sú naplánované na koniec tohto roka.

Zdroj titulnej fotografie: Peugeot

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot, Citroën, Opel a DS uvedú do roku 2021 na trh 15 e-áut
Peugeot odhalil retro-futuristické coupé so 100 kWh batériou
Peugeot predstavil plug-in hybridné verzie modelov 3008 a 508

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár