Nový „slovenský“ Peugeot 208 dostane 2 elektrické verzie, vrátane športovej

0

Šéf francúzskej automobilky potvrdil, že nová generácia modelu Peugeot 208 príde na trh aj v plne elektrickej verzii. Navyše chce dostať do predaja aj športový variant GTi „EV“. V trnavskej továrni koncernu PSA by sa tak mohli vyrábať minimálne dva elektromobily značky Peugeot.

Peugeot nám predstaví novú generáciu modelu 208 na jednom z budúcoročným jarných autosalónov. Postavený bude na novej modulárnej platforme CMP, ktorá prinesie vyššiu efektivitu a nižšie náklady, ale hlavne umožní jednoduchšiu výrobu elektrifikovaných verzií.

Takmer naisto „Made in Slovakia“

Nová generácia Peugeotu 208 sa začne vyrábať v Trnave už budúci rok. Hovorca koncernu PSA informoval, že trnavský závod sa už začal pripravovať na výrobu kompaktných elektromobilov postavených na platforme CMP. Tzn., že elektrické „208-ičky“ budú v podstate naisto „Made in Slovakia“. Z výrobných liniek by mali začať schádzať v roku 2020.

„Nízke emisie ≠ nudné autá“

Jean-Pierre Imparato aktuálne hovorí, že navrhol aby sa vyrábali až dva plne elektrické varianty modelu Peugeot 208. Štandardná a športová, ktorá by nadväzovala na verzie GTi.  

Imparato priznal, že nebude jednoduché splniť európske emisné limity, ktoré začnú platiť v roku 2020. To však neznamená, že Peugeot bude kvôli tomu produkovať nudné nízkoemisné autá. Dodáva, že športové či športovo ladené modely majú značný podiel na celkových predajoch značky. Preto športová divízia Peugeot pracuje na projektoch, ktoré prinesú vozidlá spĺňajúce požadované výkonnostné aj emisné požiadavky.

400-kilowattové modely už nebudú problém

Šéf Peugeotu teda potvrdil, že automobilka sa chystá vyrábať vysokovýkonné elektrické vozidlá. Počas najbližších 10 rokov bude podľa neho vysoký výkon ľahko dosiahnuteľný, a to vďaka elektrifikácii. Vďaka tomu má byť Peugeot schopný vyrábať autá s výkonom 400 kW aj v rámci všeobecne dostupných segmentov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vylepšená verzia modelu Nissan Leaf sa už testuje. Čo môže priniesť?
Elon Musk prisľúbil kompaktný elektromobil Tesla. Zrejme na spôsob VW Golf
Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku

Akých e-modelov Peugeot sa ešte dočkáme?

Peugeot bude podľa Imparata ponúkať každý nový model aj s elektrifikovaným pohonom. Elektrifikačná stratégia automobilky je jasná. Vďaka modulárnej platforme budú modely dostupné s viacerými druhmi pohonu. Značka neplánuje špecializovaný vývoj „samostatných“ elektromobilov.   

Podľa strategického plánu koncernu PSA, Push to Pass, by sme sa mohli dočkať do roku 2021 nasledujúcich elektrifikovaných modelov:

  • Peugeot 208 – plne elektrický hatchback segmentu B (9/2019)
  • Peugeot 2008 – plne elektrické SUV segmentu B (Q1/2020)
  • Peugeot 3008 – plug-in hybridné SUV segmentu C
  • Peugeot 5008 – plug-in hybridné SUV segmentu D

Zdroj: AutoExpress

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár