Unikli fotografie „slovenského“ Peugeotu 208 Electric. Vyzerá výborne!

0

Nová generácia sub-kompaktného hatchbacku Peugeot 208 zažije svetovú premiéru 5. marca na autosalóne v Ženeve. Vďaka uniknutým fotografiám však už teraz vieme, ako bude vyzerať. Vrátane plne elektrickej verzie.

Peugeot 208 bude prvým elektromobilom, ktorý prinesie plánovaná ofenzíva Peugeotu v oblasti elektromobility. Uniknuté fotografie odhaľujú skutočne vydarený dizajn, ktorý ide v šľapajách starších a väčších súrodencov 3008, 5008 či 508.

Made in Trnava

Keďže dizajn predáva, jedná sa o výrazné pozitívum, z ktorého by mohlo maž úžitok aj hospodárstvo Slovenskej republiky, nakoľko sa bude model vyrábať v trnavskom závode koncernu PSA. A to vo všetkých verziách. Veríme však, že v prípade elektromobilu sa potvrdia aj slušné technické parametre, ktoré naznačujú zatiaľ neoficiálne informácie.

Zdá sa, že na uniknutých fotografiách môžeme vidieť ako elektrický (modré vozidlo), tak aj spaľovací variant (žlté vozidlo). Ako sa dalo čakať, tie sa líšia na prvý pohľad prednou časťou, aj keď nie moc výrazne. V prípade elektromobilu by mala byť maska „zaslepená“, poprípade menej „otvorená“, pre možné chladenie výkonovej elektroniky.

„Šablozubý Adidas“

Okrem výraznej masky zaujmú vpredu aj svetlá s troma „Adidas“ LED pásmi a krajné svetelné pásy á la „tiger šablozubý“. Nadšencov moderného futuristického interiéru nová „208-ička“ určite poteší. Takéto poňatie interiéru nemá v segmente B obdobu.

V očakávaní slušnej techniky

Francúzsky magazín Largus nedávno informoval, že plne elektrický Peugeot 208 novej generácie bude využívať identické pohonné ústrojenstvo ako DS 3 Crossback E-Tense, ktoré bolo predstavené v septembri minulého roka. A to je pomerne dobrá správa.

Veď pod „kapotou“ malého koncernového SUV nájdeme 50 kWh batériu. Elektrické DS 3 Crossback vďaka nej dosahuje dojazd 300 km (WLTP). V prípade zrejme o niečo ľahšieho a aerodynamickejšieho Peugeotu by sme sa tak mohli dočkať o niečo vyššej hodnoty.

Elektromotor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm naznačuje, že v takto malo aute sa môžeme tešiť na veľmi slušnú dynamiku vozidla. Veď DS 3 zrýchli z 0 na 50 km/h za 3,3 s a z 0 na 100 km/h za 8,7 s. Potešiteľná by mala byť aj podpora pomerne rýchleho domáceho aj verejného nabíjania. Peugeot 208 Electric by mal byť vybavený palubnou nabíjačkou s výkonom 11 kWh a podporovať DC nabíjanie výkonom 100 kW.

Na potvrdenie či vyvrátenie spomínaných špecifikácií si budeme musieť ešte počkať. Avšak nie dlho. Veď ako sme už spomínali, nová generácia Peugeotu 208 bude predstavená 5. marca.

Zdroj fotografií: Carscoops

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot odhalil retro-futuristické coupé so 100 kWh batériou
Peugeot predstavil plug-in hybridné verzie modelov 3008 a 508
Peugeot, Citroën, Opel a DS chystajú množstvo e-modelov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár