Nový Peugeot 208, ktorý príde aj ako elektromobil, sa už testuje | ŠPIO-FOTO

0

K dispozícii máme prvé špionážne fotografie z testovania novej generácie „mini“-modelu Peugeot 208. A máme sa na čo tešiť, keďže na trh príde minimálne v jednej plne elektrickej verzii. Mal by sa stať jedným z najdostupnejších elektromobilov so slušným dojazdom na trhu.

Špionážne fotografie spaľovacej verzie Peugeotu 208 nám ponúkajú náhľad na dizajn elektromobilu, nakoľko šéfdizajnér automobilky Gilles Vidalpo potvrdil, že obe verzie budú takmer identické. Zmeniť sa má v podstate len dizajn prednej „masky“.

Malý „hot hatch“

Zábery boli vyhotovené v južnej Európe, kde bol model zachytený počas testovania v bežnej premávke. Napriek výraznému maskovaniu sa zdá, že sa dočkáme dizajnu malého „hot hatcha“. Nasvedčuje tomu pomerne výrazný zadný spojler a agresívna predná a zdá sa aj zadná časť vozidla.

Peugeotu 208 dostane originálne predné svetlá s troma kolmými LED pásmi. Takáto architektúra svetelných „vnútorností“ bola doteraz známa len v rámci zadných svetiel modelov od Peugeot. Predná maska sa zdá byť ešte agresívnejšie strihnutá ako v prípade vydarené sportbacku 508. Budeme tak veľmi zvedavý na jej podobu pri elektrickom modeli.

Batéria a dojazd?

Nový Peugeot 208 bude postavený, ako 2. model koncernu PSA po kompaktnom crossoveri DS 3 Crossback, na modulárnej platforme CMP/e-CMP, ktorá je pripravená aj pre použitie plne elektrického pohonu.

O špecifikáciách modelu nevieme v podstate už nič viac. Teda až na informáciu od Carmagazine, podľa ktorej by mal byť „Peugeot 208 Electric“ vybavený 50 kWh batériou, ktorá mu má zabezpečiť dojazd 450 km. Metodiku merania dojazdu pritom neuvádza.

Peugeot 208 „Electric“ vs. Renault Zoe

Ak by sa napokon potvrdila 50 kWh batéria, najpredávanejší elektromobil na európskom trhu za posledné roky, Renault Zoe, by dostal vážneho konkurenta. Najnovšia verzia malého elektromobilu od Renaultu disponuje batériou o kapacite 41 kWh a dojazdom 400 km (NEDC).

Novinka by však mohla zaujať okrem možného väčšieho dojazdu zrejme aj dizajnom, nakoľko Zoe je už za tie roky pomerne „opozeraným“ vozidlom. V tejto triede elektromobilov bude ale zrejme aj tak najdôležitejšia cena. Renault Zoe so 41 kWh batériou sa u nás predáva od sumy 30 900 €.

Sme tak zvedaví, akú cenovú politiku zvolí Peugeot a ako na to zareaguje Renault. Taktiež dúfame, že na tento segment začnú reagovať aj ďalší výrobcovia a dočkáme sa nových malých elektromobilov so slušným dojazdom a prijateľnou cenou. Peugeot 208 by mal zažiť svetovú premiéru na marcovom autosalóne v Ženeve.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nový “slovenský” Peugeot 208 dostane 2 elektrické verzie, vrátane športovej
Nový Renault Zoe sa chystá do výroby. Mal by byť lacnejší
Šéfdizajnér Peugeot prezradil, ako bude vyzerať elektrický model 208

Zdroj titulnej fotografie: carmagazine.co.uk

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár