Tento zaujímavý čínsky elektromobil by sa mohol dostať aj do Európy

1

Na čínsky trh mieri jednoznačne najzaujímavejší elektromobil značky ORA, ktorý nesie aj zaujímavý názov – ORA Good Cat. V hre by pritom mohol byť aj jeho príchod do Európy. A to vďaka BMW.

ORA Good Cat zaujme už na prvý pohľad, a to svojim dizajnom. Jeho predok môže pripomínať klasické modely značky Porsche či „Chrobáka“ od VW. Zadnej časti sa zas úspešne darí „maskovať“ svetlá. Interiér pôsobí pomerne prémiovým dojmom.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale rozmermi 4235 x 1825 x 1596 (dĺžka x šírka x výška) je tento  čínsky elektromobil veľmi podobný napr. modelu Volkswagen ID.3. To znamená, že patrí medzi tzv. „kompakty“, resp. do nižšej strednej triedy/segmentu C. To potvrdzuje aj rázvor 2 650 mm.

CarNewsChina tiež informuje, že výkon vozidla dosahuje 143 konských síl a krútiaci moment 210 Nm. Dojazd 501 km je žiaľ uvádzaný v zastaralom „optimistickom“ cykle NEDC, ktorý sa v Číne používa dodnes. V reále môžeme zrejme očakávať o štvrtinu menej, čo by ale nebola zlá hodnota.

Samozrejme, dôležitá bude cena elektromobilu ORA Good Cat. A tú zatiaľ nepoznáme. Známa by však mala byť už čoskoro, nakoľko novinka sa dostane na domáci trh 25. septembra.

Objaví sa aj V Európe?

Vylúčená nemusí byť ani možnosť, že sa tento model pozrie aj na európsky trh. Objavili sa totiž informácie, že značka ORA sa chystá aj na starý kontinent. S tým by jej mohol pomôcť koncern BMW Group, ktorý má v Číne s automobilkou Great Wall Motors (ORA je jednou z jej značiek) spoločný podnik.

V rámci tohto partnerstva sa bude v Číne vyrábať tiež elektrické SUV BMW iX3, ktoré bude odtiaľ distribuované aj do Európy. Taktiež sa spomína, že elektromobil ORA R2 by mohol nahradiť dobré známe BMW i3, resp., že na jeho základe vyrastie nová generácia „i-trojky“.

CarNewsChina pritom aktuálne informuje, že platforma modelu ORA Good Cat „podporí“ pripravovaný elektromobil značky MINI určený pre čínsky trh. A ten bude vyrábať spoločný podnik automobiliek BMW a Great Wall.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tento super-lacný elektromobil je čínsky predajný trhák. Predbehol aj Teslu
Čínsky Aiways U5 sa dostáva do európskeho predpredaja. Spoznali sme ceny
Úspešná prémiová čínska „elektromobilka“ NIO sa chystá aj do Európy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár