Čínsky elektro-hatchback ORA 03 bol zlacnený v Nemecku o 12 000 €

5

Ukončenie nemeckých dotácií na elektromobily prináša ďalšiu obrovskú zľavu na tamojšom trhu. Tentokrát v prípade kompaktného elektrického hatchbacku ORA 03, za ktorým stojí partner koncernu BMW. Zľava je pritom 12 000 €.

Keď začali čínske automobilky oznamovať svoju expanziu na európsky trh, tešili sme sa na cenovo dostupnejšie elektromobily. Avšak po ich príchode neboli ceny ani zďaleka na takej úrovni, ako sme si želali. Objavujú sa však náznaky, že by sa to mohlo začať meniť.

Ďalším takýmto náznakom môže byť zlacnenie kompaktného elektrického hatchbacku ORA 03, za ktorým stojí materská spoločnosť Great Wall Motor (GWM). Tá pritom môže byť Európanom známa aj vďaka spolupráci s koncernom BMW Group. Obe automobilky majú v Číne spoločný podnik, ktorý napr. vyvinul a vyrába nové elektrické Mini Cooper E.

Zľava až 31 %

Ecomento upozorňuje, že nie dlho po zrušení tamojších dotácií spoločnosť GWM zlacnila v Nemecku model ORA 03 o 12 000 €, čo je vysoko nad rámec výšky zrušených dotácií. Takže sa zdá, že minimálne niektoré čínske automobilky vedia ísť s cenou svojich elektromobilov poriadne dole. V prípade modelu ORA 03 zľava (na skladové vozidlá) znamená, že základná verzia začína na cene 26 990 € a top verzia stojí 37 490 €.

ora good cat

Zdroj obrázku: Great Wall Motors

Základný model s cenou 26 990 € a veľmi slušnou štandardnou výbavou ponúka rozmery 4 235 x 1 825 x 1 603 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvor 2 650 mm či batožinový priestor len 228 l, resp. 858 l po sklopení zadného radu sedadiel.

ora 03 interier

Zdroj: GWM

Čo sa týka pohonného systému, kompaktná ORA disponuje výkonom 126 kW, krútiacim momentom 250 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 8,3 s, maximálnou rýchlosťou 160 km/h, batériou s kapacitou 48 kWh, dojazdom 310 km (WLTP) či pomerne nepresvedčivým nabíjaním, keďže max. nabíjací výkon je 64 kW, pričom nabitie z 15 na 80 % trvá 42,5 min.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínsky BYD znižuje ceny elektromobilov až o 17 255 €, a to v Európe
Kontroverzný elektrický „chrobák“ z Číny, ORA Ballet Cat, ide do predaja
BYD Seagull s domácou cenou cca 10 000 € zrejme mieri aj do EÚ
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

Pridajte komentár