Opel nám ukázal viac zo svojho chystaného elektrického SUV Mokka-e

0

Automobilka Opel pripomína, že testovanie 2. generácie modelu Mokka prebieha v plnom prúde, a to vrátane plne elektrickej verzie Opel Mokka-e, ktorá sa stane prvým elektrickým SUV/crossoverom značky. Ukazuje nám pritom vaicero fotografií svojej zatiaľ „maskovanej“ novinky.

Opel uvádza, že nová generácie Mokky je o 120 kg ľahšia ako tá pôvodná, pričom obe vozidlá majú podobný rázvor kolies. To je dobrá správa aj pre plne elektrickú verziu, ktorej pridáva na váhe trakčná batéria. Jej „hlbokou“ integráciou do podlahy sa znížilo ťažisko vozidla a zároveň zvýšila torzná tuhosť až o 30 %. A to je podľa automobilky Opel predpokladom pre vynikajúcu jazdnú dynamiku.

Očakávaná technika

Opel zatiaľ nehovorí nič o technických špecifikáciách svojho chystaného elektromobilu, je však viac ako pravdepodobné, že tie ničím neprekvapia. Dá sa totiž očakávať, že bude vybavený identickým koncernovým pohonným systémom, ktorý nájdeme aj v modeloch Opel Corsa-ePeugeot e-208Peugeot e-2008 a DS 3 Crossback E-Tense.

To znamená, že by mal ponúknuť výkon 100 kW, krútiaci moment 260 Nm, batériu s kapacitou 50 kWh či podporu rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min). Čo sa týka dojazdu, významnou nápoveďou môže byť dojazd koncernových súrodencov Peugeot e-2008 (310 km WLTP) a DS 3 Crossback E-Tense (300 km WLTP).

„Vývoj novej Mokky som pozorne sledoval 2 a pol roka a som veľmi hrdý na tento nový Opel, ktorý bude od samého začiatku elektrický! Môžem sľúbiť, že nová Mokka bude jedným z najzaujímavejších áut v našej dlhej histórii! Táto druhá generácia ukazuje, čo všetko Opel predstavuje dnes a v budúcnosti. Zmení vnímanie našej značky“, povedal šéf automobilky Opel, Michael Lohscheller.

Do výroby tento rok

Nová generácia modelu Mokka bude dostupná ako elektromobil aj spaľovák. Prednosť dostane elektrická verzia, čo doteraz nebolo zvykom. Tá totiž pôjde do výroby ako prvá, a to v 4. kvartáli tohto roka. K zákazníkom sa dostanú prvé vozidlá začiatkom roka 2021.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel porovnal náklady na elektrickú, naftovú a benzínovú Corsu
Opel ponúkne 8 elektrifikovaných modelov do roku 2021
Opel premení domovské mesto na laboratórium e-mobility, aj vďaka 1 300 nabíjačkám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár