Opel poodhalil svoj ďalší elektromobil. Menšie SUV „Mokka-e“

3

Nová generácia kompaktného SUV/crossoveru Opel Mokka sa začne vyrábať najskôr s plne elektrickým pohonom. Zaradí sa pritom do rovnakého segmentu ako obľúbený elektromobil Hyundai Kona Electric. Čo od neho očakávať?

Automobilka Opel informuje, že ich ďalší elektromobil, ktorý bude niesť zrejme označenie Opel Mokka-e, je už na cestách, kde sa podrobuje dôkladnému testovaniu. Nová generácia modelu Mokka bude dostupná aj so spaľovacími motormi, prednosť však dostane elektrická verzia, čo doteraz nebolo zvykom.

Tá totiž pôjde do výroby ako prvá, a to v 4. kvartáli tohto roka. K zákazníkom sa dostanú prvé vozidlá začiatkom roka 2021, uvádza Opel vo svojej aktuálnej tlačovej správe.

Novinka má byť malá, robustná a progresívnejšia ako jej predchodca, pričom je viac prispôsobená pre jazdu mestom. Opel síce neprezradil rozmery, na základe predchádzajúcej generácie je však pravdepodobné, že sa zaradí do rovnakého segmentu (B) ako obľúbený Hyundai Kona Electric.

Má zmeniť vnímanie značky

„Vývoj novej Mokky som pozorne sledoval 2 a pol roka a som veľmi hrdý na tento nový Opel, ktorý bude od samého začiatku elektrický! Môžem sľúbiť, že nová Mokka bude jedným z najzaujímavejších áut v našej dlhej histórii! Táto druhá generácia ukazuje, čo všetko Opel predstavuje dnes a v budúcnosti. Zmení vnímanie našej značky“, povedal šéf automobilky Opel, Michael Lohscheller.

Očakávaná technika

Opel zatiaľ nehovorí nič o technických špecifikáciách svojho chystaného elektromobilu, je však viac ako pravdepodobné, že tie ničím neprekvapia. Dá sa totiž očakávať, že bude vybavený identickým koncernovým pohonným systémom, ktorý nájdeme aj v modeloch Opel Corsa-e, Peugeot e-208Peugeot e-2008 a DS 3 Crossback E-Tense.

To znamená, že by mal ponúknuť výkon 100 kW, krútiaci moment 260 Nm, batériu s kapacitou 50 kWh či podporu rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min).

Čo sa týka dojazdu, významnou nápoveďou môže byť dojazd koncernových súrodencov Peugeot e-2008 (310 km WLTP) a DS 3 Crossback E-Tense (300 km WLTP). Dojazdom tak zrejme bude podstatne bližšie k základnej verzii spomínaného modelu Hyundai Kona Electric s 39,2 kWh batériou (289 km WLTP) ako k verzii so 64 kWh batériou (484 km WLTP).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel porovnal náklady na elektrickú, naftovú a benzínovú Corsu
Opel ponúkne 8 elektrifikovaných modelov do roku 2021
Opel chce „donútiť“ svojich dílerov, aby predávali elektrické autá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár