Elektrický crossover Opel Mokka-e dostal prvé cenníky

0

Subkompaktný elektrický crossover Opel Mokka-e sa dostáva do predaja na prvých trhoch. Spoznali sme pritom aj jeho ceny.

Opel Mokka-e je jedným z viacerých koncernových elektromobilov od PSA, ktoré spája rovnaká platforma e-CMP, ako aj základná technika. Takže ponúka rovnaký pohonný a batériový systém ako Opel Corsa-ePeugeot e-208Peugeot e-2008, Citroen e-C4 či DS 3 Crossback E-Tense.

Tzn., že tento subkompaktný model (segment B) s dĺžkou 4 150 mm, rázvorom 2 557 mm a kufrom s objemom 350 l disponuje výkonom 100 kW, krútiacim momentom 260 Nm, batériou s kapacitou 50 kWh či podporou rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min).

Čo sa týka dojazdu, ten podľa výrobcu dosahuje hodnotu 324 km (WLTP), čo je o niečo viac ako v prípade koncernových SUV/crossover modelov Peugeot e-2008 (310 km WLTP) a DS 3 Crossback E-Tense (300 km WLTP). Avšak o triedu väčší Citroen e-C4 dokáže z rovnakej techniky vyťažiť viac, a to 350 km (WLTP).

Maximálna rýchlosť elektromobilu Opel Mokka-e je elektronicky obmedzená na 150 km/h. Ohľadom AC nabíjania nemecká značka informuje, že vozidlo „je pripravené na všetky možnosti nabíjania, a to od jednofázovej po trojfázovú (11 kW).“ Dodáva, že na batériu poskytuje 8-ročnú záruku, resp. 160 000 km.

Čo tá cena?

Toľko k popisu vozidla, aby sme vedeli, čo zákazníci dostanú za svoje peniaze. Medzi prvými budú určite Nemci. V Nemecku bol totiž už spustený predaj. Základná verzia ich vyjde na 32 990 € v rátane DPH (19 %). Oficiálny nemecký web automobilky Opel pritom uvádza, že highlightmi štandardnej výbavy sú LED svetlomety, rádio so 7″ dotykovým displejom, 7″ digitálny prístrojový panel vodiča a systém varovania pred čelnou zrážkou.

K dispozícii sú ďalšie výbavové varianty, najvyšší z nich stojí až 41 220 €. Dúfame pritom, že „slovenské“ ceny budú aspoň o niečo nižšie, keďže automobilky častokrát pri cenotvorbe zohľadňujú aj miestne dotácie. A tie nemecké dosahujú výšku až 9 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel porovnal náklady na elektrickú, naftovú a benzínovú Corsu
Opel Corsa-e dostal slovenský cenník a bonus až vo výške 1 800 €
Opel ponúkne 8 elektrifikovaných modelov do roku 2021

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár