Opel predstavil svoj prvý plug-in hybrid. Plne elektrická Corsa už onedlho

4

Automobilka Opel dnes predstavila vôbec svoj prvý plug-in hybridný model. Je ním kompaktné SUV nižšej strednej triedy, Opel Grandland X Hybrid4. Ponúkne vysoký výkon, pohon 4×4 a slušný elektrický dojazd. Už čoskoro nám pritom Opel predstaví aj plne elektrický model Corsa, ktorý pôjde do predaja ešte tento rok.

Spustenie predaja plug-in hybridu Opel Grandland X Hybrid4 je naplánované na najbližšie týždne. Čo môžeme od neho očakávať?

Vysoký výkon a pohon 4×4

Elektrifikovaná novinka od Opel ponúkne výkonnú pohonnú jednotku. Tú tvorí 1,6-litrový benzínový motor s výkonom 147 kW a dva elektromotory so spoločným výkonom 80 kW. Celkový systémový výkon je pritom 221 kW (300 k). Predný elektromotor je spojený s 8-st. automatickou prevodovkou. Ten druhý je spoločne s invertorom a diferenciálom integrovaný v rámci zadnej nápravy a umožňuje pohon 4×4.

Celodenné bezemisné jazdenie?

Li-ion batéria s kapacitou 13,2 kWh je umiestnená pod zadnými sedadlami a zabezpečuje čisto elektrický dojazd 50 km (WLTP). Štúdie podľa Oplu dokázali, že 80 % všetkých denných jázd uskutočnených v Nemecku nie sú dlhšie ako 50 km, takže Opel Grandland X Hybrid4 teoreticky umožňuje jazdenie bez lokálnych emisií.

Kombinovaná spotreba (WLTP – vážená / NEDC kombinovaná) je podľa predbežných meraní automobilky 2,2 l/100 km. Emisie CO2 dosahujú hodnotu 49 g/km. Štandardná palubná nabíjačka má výkon 3,3 kW. Za príplatok je však dostupná aj 6,6 kW „palubka“, vďaka ktorej je možné nabiť batériu vozidla za 110 min.

Plug-in hybridný Opel Grandland X Hybrid4 ponúka 4 jazdné režimy. A to plne elektrický, hybridný, športový a 4×4. Ako sme už spomínali, predaj vozidla odštartuje v najbližších týždňoch. Prvé dodávky sú naplánované na začiatok budúceho roka.

Elektrický Opel Corsa

Nemecká automobilka taktiež potvrdila, že ešte tento rok sa dostane do predaja plne elektrická verzia modelu Opel Corsa novej generácie. Podľa Thueringer-allgemeine sa dočkáme jeho predstavenia už onedlho, a to 4. júna. S najväčšou pravdepodobnosťou bude disponovať identickou pohonnou jednotkou ako nedávno predstavený elektromobil Peugeot e-208. Viac…

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid
Elektrický Opel Corsa má byť Volks-Elektro-Wagen a nie Tesla-Fighter
Peugeot, Citroën, Opel a DS uvedú do roku 2021 na trh 15 e-áut

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Nesúhlasím s názvom článku: „Opel predstavil svoj prvý plug-in hybrid…“ – pán Juraj Bakša by sa mal pozrieť tak trochu do blízkej minulosti. Písal sa rok 2012, keď sa na našom trhu začala predávať ľuďmi doteraz nedocenená Opel Ampera / Chevrolet Volt. V tej dobe, niečo ako pojem PLUG-IN HYBRID nejestvoval, tak GM malo voľné ruky v pomenovaní a tak ho nazvalo „E-REV“ (Extended Range Electric Vehicle)… Moholi by ste spracovať článok aj o tomto zabudnutom, a chcenom aute pán Juraj, ak vám chýba múza o čom písať… (nič proti vám, to je len kritika k správnosti článkov, inak ďakujem že vôbec máte čas a píšete nám články :)) )

    • Dobrý deň, máte pravdu, na tento model som pozabudol. Ale zrejme aj Opel (kvôli marketingu…?), keďže vo svojej oficiálnej tlačovej správe hovorí o modeli Opel Grandland X ako o svojom prvom plug-in hybride.

      • Tak to je smutné, že Opel na ten model zabudol… Hlavné je, že v roku 2011 sa Opel dušoval, že je jediný výrobca „eco“ aut a v najbližších 10 rokoch budú viacero modelov elektrifikovaných.. Máme tu rok pomaly 2020 a ani jedno elektro v ponuke.. Smutné, a pritom som fanúšik značky Opel.

Pridajte komentár