Elektrický Opel Corsa má byť Volks-Elektro-Wagen a nie Tesla-Fighter

0

Opel chystá masovú elektrifikáciu svojho portfólia. Dôkazom sú nové elektromobily a plug-in hybridy, na ktorých pracuje. Jedným z nich bude aj plne elektrický Opel Corsa novej generácie.

Automobilky nám čoraz častejšie sľubujú cenovo dostupné elektromobily. A ani Opel nie je výnimkou. Šéf automobilky Michael Lohscheller však dodáva, že elektromobilita bude drahšia. Vývoj v oblasti mobility pritom prirovnáva k biopotravinám, za ktoré si musíme priplatiť.

Napriek tomu má byť ponuka automobilky Opel v tejto oblasti cenovo atraktívna. Najmä v prípade kompaktných modelov. Prvým reprezentantom má byť plne elektrická verzia novej generácie modelu Opel Corsa. „Elektrickú Corsu interne voláme Volks-Elektro-Wagen (ľudové elektrické auto) a nie Tesla-Fighter,“ hovorí podľa Ecomeno Lohscheller. Predobjednať ju bude možné v 1. polovici tohto roka.

Podľa šéfa nemeckej automobilky prinášajú elektromobily zjednodušenie výroby. To spolu s použitím koncernovej platformy PSA umožní efektívnejšie riadenie výrobných nákladov. Podrobnejšie informácie o elektrickej Corse zatiaľ známe nie sú, je však isté, že vyrastie na platforme CMP/e-CMP.

Tá umožňuje implementáciu rôznych druhov pohonu, pričom ju bude využívať napríklad aj koncernový elektrický Peugeot 208, ktorý by mal byť podľa neoficiálnych informácií vybavený rovnakou pohonnou jednotkou ako DS 3 Crossback E-Tense.

Dočkáme sa aj elektrickej Zafiry

Opel pred pár dňami taktiež predstavil novú generáciu modelu Zafira, ktorý nezaprie koncernovú príslušnosť. Model sa pritom dočkal podstatnej premeny. Z rodinného MPV sa stala skôr dodávka. Určite pozitívnou zmenou však je, že začiatkom roka 2021 príde aj v plne elektrickej verzii.

opel zafira 2020

Zdroj: Opel

Ďalšie elektrifikované modely

V rámci stratégie PACE! sa automobilka Opel zaviazala, že do roku 2024 ponúkne elektrifikovanú verziu pre každý modelový rad. V najbližšom období sa pritom dočkáme okrem spomínanej Corsy a Zafiry aj plug-in hybridnej verzie SUV Grandland X (2019), plne elektrického modelu Mokka (2020 – výroba) či väčšej elektrickej dodávky Vivaro (2020). A dúfame, že aj dlho očakávaného elektromobilu Opel Ampera-e.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (neoficiálny render): Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel premení domovské mesto na laboratórium e-mobility, aj vďaka 1 300 nabíjačkám
Dočkáme sa konečne elektromobilu Opel Ampera-e vďaka zvýšeniu produkcie GM?
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár