Najlacnejší elektromobil značky Opel dostal facelift aj vyšší dojazd a výkon

3

Očakávanej modernizácie sa dočkal ďalší elektromobil od koncernu Stellantis postavený na platforme eCMP, a to Opel Corsa Electric. Tá okrem novej pohonnej jednotky a batérie priniesla aj „viditeľný“ facelift.

Opel sa chce stať do roku 2028 čisto elektrickou značkou. Elektrická Corsa, ktorá sa začala predávať v roku 2020 ako Opel Corsa-e, je pritom jedným z prvých elektromobilov, ktoré odštartovali túto cestu. A aktuálne Nemci tento subkompaktný hatchback nazývajú Corsa Electric, pričom okrem nového názvu sa vozidlo dočkalo novej techniky aj faceliftu.

Je zjavné, že nový dizajn exteriéru (hlavne prednej časti) ide v línii najnovších modelov značky. Zmeny však nastali aj v interiéri. Nový je volič „prevodov“ PRND, sedadlá dostali nové vzory a vrcholom má byť podľa výrobcu voliteľný plne digitálny kokpit s novým infotainmentom na báze platformy Qualcomm Snapdragon Cockpit.

Vodiči pritom môžu využiť hlasové ovládanie, bezdrôtové aktualizácie softvéru (OTA), systémy Apple CarPlay a Android Auto či bezdrôtové nabíjanie mobilných zariadení.

Nová technika a 2 dostupné verzie

Čo sa týka novej techniky „pod kapotou“, ako sa dalo očakávať po vzore už modernizovaných koncernových bratrancov, aj Opel Corsa Electric dostal nový elektromotor a batériu, čo vedie k vyššiemu výkonu a dojazdu. Opel pritom zvolil rovnaký prístup ako Citroen, ktorý nenahradil pôvodný pohonný systém, ale ho doplním novým.

Aj naďalej tak bude k dispozícii verzia s výkonom 100 kW a batériou s kapacitou 50 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 357 km (WLTP). Nový pohonný systém prinesie výkon 115 kW a batériu s novou chémiou (NMC 811) a kapacitou 54 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 402 km (WLTP). Krútiaci moment (260 Nm) a maximálny podporovaný nabíjací výkon (100 kW) zostali rovnaké. A minimálne podobná bude aj doba nabitia. Novinka to pritom zvládne z 20 na 80 % za 30 min.

opel corsa electric interier

Zdroj: Opel

Modernizovaný Opel Corsa Electric príde na trh ešte tento rok. Presnejší dátum a ani cenu tohto „vstupného“ modelu značky však výrobca zatiaľ neuvádza.

Zdroj: Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel avizuje elektromobily s dojazdom až 800 km a najrýchlejším nabíjaním v triede
Opel vidí príležitosť aj v malých lacnejších elektromobiloch a avizuje nové modely
Opel predstavil elektrickú Astru, vrátane prvého nemeckého „e-kombi“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Malé krôčiky, či skôr skackanie vpred! Ešte takých 7 až 8 krôčikov, a auto začne byť svojimi vlastnosťami a paramentrami „normálne“! 🙂

  2. Ako druhe auto do domacnosti uplne staci.
    No tomu asi nebude zodpovedat cena. Cena bude asi ako za vyššiu strednu triedu.
    Na druhe auto do domacnisti si ešte radšej počkam.

    • Veď to !!!! Veľa nás čaká na lepšie ceny ….. Tak ako ženy robí každé nové poldeci krásnejšími a príťažlivejšími, tak to robí každá tisícka dole z ceny robí s autíčkami !!! 🙂

Pridajte komentár