Opel news: Slovenská cenovka „novej“ e-Corsy, elektromobily za 25 000 €, elektrifikačné plány

5

Máme tu viacero správ ohľadom automobilky Opel patriacej pod koncern Stellantis, ktoré sa týkajú elektromobilov. Modernizovaný Opel Corsa Electric dostal prvú slovenskú cenovku, šéf značky avizoval nové elektrické modely za cca 25 000 € a Nemci tiež v skratke prezradili svoje elektrifikačné plány.

Slovenská cenovka novej Corsy Electric

Opel zmodernizoval svoj najmenší a cenovo najdostupnejší elektromobil Opel Corsa Electric. Ten dostal facelift v duchu najnovšieho dizajnového jazyka značky, vynovený interiér či modernizovanú koncernovú techniku v prípade vyššie postavenej verzie.

A slovenské zastúpenie značky nedávno zverejnilo cenu základnej verzie, ktorá má rovnaké pohonné ústrojenstvo ako pôvodný model. Verzia s výkonom 100 kW, batériou s kapacitou 50 kWh a dojazdom 357 km (WLTP) začína na cene 31 490 €. To je pritom o 1 100 € menej ako v prípade staršieho modelu, ktorý je stále dostupný na našom trhu.

Aktuálne však nepoznáme, ako sú na tom oba modely z hľadiska základnej výbavy. Čakáme totiž na kompletný cenník s popisom výbavy. A nepoznáme ani cenu verzie s vylepšeným pohonným systémom, ktorý ponúka výkon 115 kW, batériu s kapacitou 54 kWh a dojazd 402 km (WLTP).

opel corsa electric interier

Zdroj: Opel

Elektromobily za 25 000 €

Šéf značky Opel Florian Huettl nedávno uviedol, že ponúknu elektromobily za cca 25 000 €, na ktorých už usilovne pracujú, informoval web Ecomento. Podľa Huettla tomu napomôže ďalšia generácia (koncernových) platforiem. V prípade cenovo najdostupnejších modelov sa dá predpokladať, že mal na mysli platformu pre „vstupné“ koncernové elektromobily – STLA Medium.

To je zaujímavá informácia, keďže sa predpokladá/predpokladalo, že aj Opel, podobne ako Citroen a Fiat, ponúkne minimálne jeden menši cenovo dostupnejší elektromobil na báze platformy „Smart Car“, ktorá bola odvodená zo súčasnej platformy CMP/eCMP pre spaľovacie a elektrické modely. Zdá sa teda, že na lacnejší elektromobil od Oplu si počkáme o niečo dlhšie.

citroen e-c3

Zdroj: Citroen

Elektrifikačné plány

Opel oficiálne prostredníctvom tlačovej správy tiež v krátkosti uviedol, že v každom modelovom rade od budúceho roku ponúknu minimálne jeden model s plne elektrickým pohonom. A to aj vďaka rozšíreniu ponuky o elektrického nástupcu modelu Crossland a úplne nový model Grandland, ktorý bude založený na úplne novej koncernovej platforme STLA Medium.

A šéf značky Opel Florian Huettl tiež povedal, že každý novo predstavený Opel od roku 2025 bude čistokrvným elektromobilom. Opel sa pritom plánuje stať čisto elektrickou značkou do roku 2028.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Nemecku sa bude vyrábať Tesla za 25 000 €, mal uviesť Elon Musk
Kia chystá ešte menší a lacnejší elektromobil EV2. Vyrábať sa má na Slovensku
Stellantis chystá možno až 7 „cenovo dostupných“ elektromobilov na spôsob Citroenu e-C3
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Mna by len zaujimalo, ze ak automobilky avizuju lacnejsie EV, ako mozu ocakavat, ze teraz vsetci budu napriek tomu kupovat Crosu za 31k? Zdravy rozum predsa hovori, ze staci pockat. A potom sa cuduju, ze sa ich EV-cka nepredavaju a trh prebera Cina ci Tesla.

Pridajte komentár