Takto bude vyzerať elektrický Opel Corsa novej generácie

0

Ešte pred oficiálnym predstavením 6. generácie modelu Corsa unikli fotografie jeho plne elektrickej verzie, ktorá by mala niesť meno Opel Corsa-e.

Podľa Thueringer-allgemeine sa dočkáme predstavenia elektrickej Corsy už onedlho, a to 4. júna. Portál Carscoops, ktorý uverejnil uniknuté fotografie (použité v našom článku, vrátane titulky), zas uvádza, že sa tak má stať až v septembri. A to v rámci frankfurtského autosalónu. Opel však informoval, že knihu objednávok otvorí v 1. polovici roka. Takže sa prikláňame k dátumu, ktorý v tejto súvislosti uvádza nemecký web.

Uniknuté embargované fotografie mali byť pritom pôvodne uverejnené na portáli L’Automobile, a to neúmyselne. Ten ich síce stiahol, avšak medzitým sa stihli dostať na fórum Worldscoop, odkiaľ však boli taktiež odstránené. Aj vďaka spomínanému portálu Carscoops sa ich však podarilo zachovať.

Tie zrejme prídu vhod minimálne tým, ktorí zvažujú kúpu tohto model, ako aj Peugeotu e-208. Veď tieto modely sú koncernovými dvojičkami, ktoré by sa mali podstatnejšie líšiť len z hľadiska dizajnu. A keďže poznáme špecifikácie Peugeotu e-208, de facto vieme, čo môžeme očakávať od elektromobilu Opel Corsa-e.

Ten bol logicky postavený na identickej platforme eCMP, v rámci ktorej sa bude minimálne spočiatku montovať len jediný typ pohonného systému. Obsahovať bude nasledujúce komponenty:

  • elektromotor s výkonom 100 kW,
  • batériu s kapacitou 50 kWh, ktorá sa postará o dojazd 300 až 350 km (WLTP), pričom bude podporovať nabíjanie na 100 kW DC nabíjačkách (nabitie na 80 % za 30 min),
  • výkonné tepelné čerpadlo.

V prípade modelu Opel eCorsa, tak môžeme očakávať veľmi podobné špecifikácie ako u Peugeotu e-208, ktorý patrí do rovnakého segmentu. To znamená, že by mal ponúknuť takmer identické, ak nie identické parametre:

  • krútiaci moment: 260 Nm,
  • zrýchlenie z 0 na 100 km/h: 8,1 s,
  • dojazd: 340 km (WLTP),
  • rýchlosť nabíjania: 30 min (na 80 % pri 100 kW DC nabíjačke) / 5 h 15 min (3-fázový AC zdroj).

Na spomínanom fóre Worldscoop sa však objavili aj nové informácie ohľadom rozmerov a objemu batožinového priestoru. Opel Corsa-e má byť o 40 mm dlhší a o 18 mm širší ako 5. generácia Corsy. Kufor má mať pritom slušných 309 litrov.

Peugeot e-208 (pre porovnanie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid
Elektrický Opel Corsa má byť Volks-Elektro-Wagen a nie Tesla-Fighter
Opel premení domovské mesto na laboratórium e-mobility, aj vďaka 1 300 nabíjačkám

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár