Opel zverejnil oficiálne ceny elektrickej Corsy a hybridného Grandlandu X

0

Elektromobil Opel Corsa-e a plug-in hybrid Opel Grandland X Hybrid4 dostali oficiálne cenovky, vrátane lízingu. Corsa by mala byť lacnejšia ako jej koncernový bratranec z Trnavy – Peugeot e-208.

Automobilka Opel prostredníctvom tlačových správ informuje o cenách a výbave svojich elektrifikovaných noviniek. Predbehla pritom koncernový Peugeot, ktorý predstavil príbuzné modely podstatne skôr.

O pohon elektromobilu Opel Corsa-e sa stará motor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm. Ten je dostupný hneď od začiatku, vďaka čomu dosiahne vozidlo rýchlosť 50 km/h len za 2,8 s. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 8,1 s. Z 50 kWh batérie dokáže „vydolovať“ dojazd 330 km (WLTP). Potešiteľné je pomerne rýchle DC nabíjanie (100 kW), v rámci ktorého je možné nabiť batériu z 0 na 80 % za 30 min.

Cena a výbava

A na koľko si cení Opel svoju elektrickú novinku so spomínaným slušnými parametrami? Základná verzia „Selection“ vyjde v Nemecku na 29 900 € s DPH. Koncernový súrodenec Peugeot e-208 by mal pritom podľa neoficiálnych správ začínať na sume 31 000 €. V štandarde Corsy nájdeme automatickú klimatizáciu s diaľkovým ovládaním, elektrickú parkovaciu brzdu, bezkľúčové „štartovanie“ či multimediálny systém so 7″ dotykovým displejom a podporou Apple CarPlay a Android Auto.

Základná výbava tiež obsahuje systémy zabezpečujúce výstrahu pred čelnou zrážkou s automatickým núdzovým brzdením, detekciu chodcov, ako aj udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu. Vyššia verzia „Edition“ stojí 30 650 €, avšak výrobca neprezradil, čo ponúka navyše.

Aktuálne najvyššou verziou elektromobilu Opel Corsa-e je „First Edition“ za 32 900 €, ktorú je už možné rezervovať minimálne na nemeckom trhu. Ponúka napríklad LED svetlomety, 17-palcové disky z ľahkých zliatin, dvojfarebné lakovanie či „plne digitalizovaný kokpit“. Túto verziu je možné tiež prenajať, a to za 299 € mesačne.

Najdrahší Grandland X

Plug-in hybrid Opel Grandland X Hybrid4 bude jednoznačne najdrahšou verziu modelu. Veď jeho cena štartuje na sume 49 940 € (na lízing od 399 €/mes.). Je však zároveň aj najvýkonnejšou verziou, pričom ponúka pohon 4×4 a elektrický dojazd 52 km. Viac…

Zdroj titulnej fotografie: Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid
Opel premení domovské mesto na laboratórium e-mobility, aj vďaka 1 300 nabíjačkám
Peugeot, Citroën, Opel a DS uvedú do roku 2021 na trh 15 e-áut

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár