Opel bude v Európe a Číne čisto elektrickou značkou a avizuje nový elektromobil

2

Automobilka Opel dnes oficiálne oznámila, že od roku 2028 bude v Európe ponúkať už len elektromobily. Na čínsky trh sa pritom chystá vrátiť ako čisto elektrická značka. A svoje portfólio doplní aj o elektromobil, ktorý bude odkazovať na „legendárny model Manta“.

V ostatej dobe sa roztrhlo vrece s oznámeniami automobiliek ohľadom svojich stratégií, ktoré sa točia najmä okolo elektromobility. Včera tak urobil aj koncern Stellantis, pod ktorý tiež patrí značka Opel. No a tá dnes v skratke informuje aj o svojej transformácii na „elektromobilku“ nielen v rámci Európy.

„Od roku 2028 bude Opel na našom kľúčovom trhu – v Európe ponúkať už len elektromobily. To jasne ukazuje náš záväzok k elektromobilite. Budúcnosť automobilového priemyslu je elektrická a Opel je jeho súčasťou. Sme na ceste k znovuobjaveniu spoločnosti Opel a transformácii na mladú, zelenú a globálnu značku. Opel sa hýbe smerom od cold (chladný) ku cool. Smerujeme k budúcnosti nulových emisií CO2, keďže CO2 je nová mena v našom priemysle,“ uviedol šéf značky Opel, Michael Lohscheller.

Dva návraty

Opel hovorí aj o návrate na najväčší svetový automobilový trh. To znamená do Číny. Neprekvapí pritom, že naň vstúpi ako čisto elektrická značka. Takže čisto elektrické portfólio zrejme Opel ponúkne skôr v Číne ako v Európe, aj keď podrobnosti o svojich plánoch na najväčšom automobilovom trhu zatiaľ neprezradil.

Lohscheller taktiež potvrdil, že Opel „znovuobjaví“ svoj legendárny športový model Manta. A to vďaka „ohromnej spätnej väzbe“ na koncept Opel Manta GSe ElektroMOD. A dodal, že sériová verzia modelu sa dostane do výroby do polovice tohto desaťročia, samozrejme s plne elektrickým pohonom.

opel cisto elektricka znacka

Zdroj: Opel

Opel tiež oznámil, že ešte tento rok bude mať vo svojom portfóliu 9 elektrifikovaných modelov. A prisľúbil, že do roku 2024 budú všetky modely značky dostupné v elektrifikovaných verziách. Dá sa pritom predpokladať, že pôjde o plne elektrické a plug-in hybridné verzie.

Zdroj: Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel odhalil elektrické kupé, ktoré odkazuje na legendu. Sériový model je v hre
Stellantis oznamuje veľké investície do elektrifikácie a elektromobily s dojazdom až 800 km
Zaskočený Opel: Elektromobil Mokka-e je pre rok 2021 vypredaný

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nuž marketing je to veľkolepý, len neviem, kde odrazu opel zoženie batérie, keď všetky ostatné automobilky jedine kvôli nim nemôžu dať podobný marketingový prísľub.
    Odrazu vidno, ako všetci veľmi zmeškali vlak.
    A Opel bude pravdepodobne len ďalším topiacim sa, ktorý sa slamky chytá.
    Slamka v podobe nesplnitelneho sľubu je veľmi tenká ;(

Pridajte komentár