Opel predstavil elektrickú Astru, vrátane prvého nemeckého „e-kombi“

1

Automobilka Opel dnes predstavila svoj ďalší plne elektrický model, a to Opel Astra Electric. Novinka bude dostupná ako hatchback aj „kombi“ s prívlastkom Sports Tourer. A ponúkne napr. slušnú efektivitu či ľahko nadštandardnú maximálnu rýchlosť.

Opel Astra Electric sa stane 4. elektromobilom v súčasnom portfóliu značky. A to po modeloch Corsa-e, Mokka-e a Rocks-e.

Opel v prípade svojej novinky poukazuje aj na variant Opel Astra Sports Tourer Electric, ktorý sa stane vôbec prvým elektrickým modelom typu „kombi“ od nemeckého výrobcu. A ten ponúkne objem batožinového priestoru 516 l, resp. 1 533 l po sklopení zadného radu sedadiel.

Základná technika elektrickej Astry neprekvapí, keďže ako sa dalo čakať, do vienka dostala koncernový pohon novej generácie, ktorý nájdeme napr. aj v novinkách Peugeot e-308 a Jeep Avenger či vo facelifttovanom DS 3 Crossback E-Tense.

To znamená, že modely Opel Astra Electric a Opel Astra Sports Tourer Electric ponúknu úplne nový elektromotor s výkonom 115 kW či novú li-ion batériu (NMC 811) s kapacitou 54 kWh (z toho 51 kWh využiteľných).

Opel sa pritom pochválil „vyššou maximálnou rýchlosťou“, a to 170 km/h, zrejme aj vďaka o 10 Nm väčšiemu krútiacemu momentu (270 Nm) ako je tomu v prípade koncernových súrodencov modelu Astra Electric. Je pritom pravda, že kompaktné elektromobily majú maximálnu rýchlosť obmedzenú väčšinou na 160 km/h.

Elektrická Astra má vzhľadom na svoju veľkosť, ako aj to, že nejde o dedikovaný elektromobil, slušnú efektivitu, keďže z batérie s využiteľnou kapacitou 51 kWh dokáže dostať dojazd 416 km (WLTP). Čo sa týka podpory rýchlonabíjania, podporuje maximálny nabíjací výkon 100 kW, vďaka čomu sa za optimálnych podmienok môže nabiť na 80 % za cca 30 min. Štandardom je aj 3-fázová palubná nabíjačka s výkonom 11 kW.

V interiéri novinky môžeme nájsť okrem iného dva 10″ displeje, veľký head-up displej či systém rozpoznávania hlasu. Opel v prípade výbavy tiež vyzdvihuje početné asistenčné systémy, Intelli-Lux LED Pixel svetlomety či štandardné 18″ disky z ľahkej zliatiny.

Model Opel Astra Electric bude dostupný na objednávku od jari budúceho roku. Termín spustenia dodávok ani ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: Opel

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Opel avizuje elektromobily s dojazdom až 800 km a najrýchlejším nabíjaním v triede
Maličký elektromobil Opel Rocks-e s cenou od 7 990 € je drahší ako jeho koncernová dvojička
Opel odhalil elektrické kupé, ktoré odkazuje na legendu. Sériový model je v hre

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár