Lacnejší konkurent Tesly Model Y s dojazdom až 1 000+ km (CLTC) od NIO odhalil ďalšie špecifikácie

7

Čínska „elektromobilka“ NIO minulý mesiac predstavila elektrický crossover strednej triedy Onvo L60, o ktorom tvrdí, že je lepší a lacnejší ako bestseller Tesla Model Y. Zverejnila pritom aj niektoré špecifikácie vozidla. A nedávno sme spoznali ďalšie špecifikácie tohto ambiciózneho elektromobilu, ktorý bude dostupný aj v Európe.

Mladá čínska automobilka NIO špecializujúca sa na elektromobily sa doteraz zameriavala na prémiovejšie modely. Nedávno však predstavila prvý model svojej novej značky Onvo (v Číne sa volá Ledao), ktorá prinesie cenovo dostupnejšie elektromobily. Týmto modelom je pritom priamy konkurent Tesly Model Y menom Onvo L60.

Novinky

Nedávno web CarNewsChina informoval, že čínske Ministerstvo priemyslu a informačných technológií (MIIT) zverejnilo dokumenty k modelu L60. A vďaka tomu sa predčasne dozvedáme ďalšie informácie ohľadom tejto novinky, ktorá sa chystá na trh.

Onvo L60 bude dostupné vo verzii s pohonom zadnej nápravy (RWD), ako aj oboch náprav (AWD). Výkon „zadokolky“ je 240 kW, pričom vozidlo dosiahne maximálnu rýchlosť 200 km/h. „Štvorkolka“ má výkon 340 kW a maximálnu rýchlosť 203 km/h.

Dozvedáme sa tiež, že hmotnosť modelu L60 sa pohybuje v rozmedzí 1885 až 1 970 kg a že bude jazdiť na 19 a 20″ kolesách. Dokumenty potvrdili, že jedným z dodávateľov batérií bude BYD, takže môže očakávať LFP batérie BYD Blade. Je tiež pravdepodobné, že verzia, ktorá ponúkne dojazd cez 1 000 km (CLTC), bude vybavená semi-solid state batériou od WeLion.

Ďalšie známe informácie

Web CarNewsChina už skôr informoval, že elektromobil Onvo L60 dostane batérie s kapacitou 60, 90 a 150 kWh, ktoré zabezpečia dojazd 555, 730 a vyše 1 000 km podľa „benevolentnejšieho“ čínskeho testovacieho cyklu CLTC.

Pripomeňme si tiež, čo automobilka NIO prezradila ohľadom modelu L60 počas jeho predstavenia minulý mesiac. Prvý model značky Onvo vyrástol na 900-V elektrickej architektúre s účinnosťou 92,3 % a má rozmery 4 828 x 1 930 x 1 616 x 2 950 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Radí sa tak do strednej triedy.

onvo l60

Zdroj: NIO via Carnewschina.com

Podľa výrobcu má model L60 najnižšiu spotrebu spomedzi konkurentov – 12,1 kWh/100 km (CLTC). A to aj vďaka výbornej aerodynamike vyjadrenej koeficientom odporu vzduchu 0,229 pri rýchlosti 120 km/h. NIO prezradilo tiež cenu základnej verzie pre domáci trh – 219 900 RMB (cca 28 100 €), čo je o 30 000 RMB (cca 3 850 €) menej ako v prípade základnej Tesly Model Y.

Predpredaj elektromobilu Onvo L60 bol v Číne spustený v máji a prvé dodávky zákazníkom sú naplánované na september. A podľa nedávnych slov šéfa spoločnosti NIO France by sa mal tento model dostať na globálny trh (a teda aj do Európy) koncom tohto roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Xpeng G6 je v Európe lacnejší ako Tesla Model Y
Konkurent Tesly Model Y od BYD odhalil plné špecifikácie aj domáce ceny
Ďalší čínsky konkurent Tesly Model Y by sa mohol predávať aj na Slovensku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Aj TESLA potrebuje primeranú konkurenciu, aby nezaspala na vavrínoch! 🙂 V EU však potrebujeme viac ponuky a konkurencie v oblasti BEV 4m a BEV 4m+

Pridajte komentár