Elektrický obytný tuk-tuk z „Aliexpressu“ stojí menej ako 5 000 $

0

V ponuke B2B „verzie“ známeho Aliexpressu nájdeme ďalší zaujímavý netypický elektromobil. Je ním malý obytný tuk-tuk čínskej značky Xinge so zrejme bezkonkurenčnou cenou.

Na základe dostupných fotografií portál Insideevs, ktorý na vozidlo upozornil, usudzuje, že tento obytný elektromobil ponúka mini-chladničku, pohovku, z ktorej je možné urobiť posteľ, kredenc, stôl, ako aj vstavané umývadlo s priestorom na umývanie.

Z bočnej vonkajšej strany vozidla je pritom možné vysunúť miniatúrny plynový sporák. Tak už vieme, kde sa inšpiroval luxusný elektrický offroad-pickup Rivian R1T. 🙂

Uvádzané špecifikácie

Vzhľadom na cenu tohto elektromobilu nemôžeme v prípade pohonného systému očakávať žiadne zázraky a v prípade obchodného portálu Alibaba ani jednotné špecifikácie.

Nájdeme tu totiž 2 údaje o maximálnej rýchlosti, a to 45 km/h a 65 km/h. Nezdá sa pritom, že sú v ponuke 2 rozličné verzie tohto vozidla. Výkon by sa mal pritom pohybovať len okolo hodnoty 800 W.

Batéria elektrického obytného tuk-tuku značky Xinge má parametre 120 Ah a 60V, tzn., že ponúka kapacitu 7,2 kWh. Žiaľ, údaje o dojazde a nabíjaní sme nenašli. Dojazd však určite nebude veľký, aj napriek tomu, že vozidlo má pohotovostnú hmotnosť len 450 kg. Jeho maximálna hmotnosť je stanovená na 650 kg, pričom odvezie vodiča a 3 pasažierov.

Samozrejme nemôžeme zabudnúť na rozmery, ktoré sú v prípade obytného vozidla veľmi dôležité: 3 500 x 1 400 x 2 350 mm (dĺžka x šírka x výška). Rázvor kolies dosahuje 2 810 mm. Je to teda „mini-karavan“. Na produktovej stránke sa tiež uvádza certifikácia ISO 9001, CCC.

No a na záver sa dostávame možno k najsilnejšej stránke tohto netradičného elektromobilu, a to cene. Stojí totiž 4 900 $, pričom v prípade objednávky 3 a viac kusov klesne jednotková cena na 4 600 $.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cez „Aliexpress“ je možné objednať 4-miestny elektromobil za 1 500 €
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez „firemný Aliexpress“. Na koľko vyjde?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár