Hyundai chystá „novú“ elektrickú Konu. Do značnej miery bude vyzerať takto

0

Hyundai dnes predstavil vynovený model Kona. Avizuje pritom aj vylepšenú plne elektrickú verziu Hyundai Kona Electric, ktorá má súčasný model predčiť „pohonom aj dojazdom“.

Predstavená Kona zaujme na prvý pohľad vynoveným dizajnom. Došlo pritom aj k predĺženiu karosérie o 40 mm. Hyundai aktuálne ponúkol fotografie spaľovacích verzií, vrátane športovo ladenej N Line a hybridných verzií, vrátane nového mild hybridu.

Plne elektrická verzia Hyundai Kona Electric by sa však od nich nemala výraznejšie líšiť. Očakávať môžeme najmä inú prednú masku, ktorej dizajn bude dokazovať, že ide o elektromobil.

Redizajnu sa dočkal aj interiér

Nová stredová časť interiéru je oddelená od palubnej dosky. Nová technológia náladového osvetlenia osvetľuje stredový držiak na nápoje ako aj priestor pri nohách vodiča a spolujazdca. O vyššej úrovni kvality a spracovania majú svedčiť aj kruhy okolo reproduktorov a výduchov klimatizácie s hliníkovou povrchovou úpravou. Interiér nového modelu Kona dotvárajú aj nové farby a materiály.

Konektivita a technológie

V oblasti konektivity a technológií je novinkou 10,25″ digitálna prístrojová doska. Okrem toho sa do nového Hyundaiu Kona na požiadanie dodáva aj 10,25″ dotyková obrazovka AVN (Audio, Video, Navigácia), ktorá prináša nové možnosti konektivity, vrátane možnosti rozdelenia obrazu a pripojenia viacerých Bluetooth zariadení.

Okrem toho je súčasťou systému aj najmodernejšia verzia rozhrania Bluelink, ktorá obsahuje Užívateľský profil, Navigáciu na poslednom úseku, Online plánovanie trasy, Online informácie o parkovaní a mnohé ďalšie.
Novinka rozširuje možnosti ovládania hlasom a dostala viacero nových bezpečnostných a asistenčných systémov.

Úprava jazdných vlastností a ovládateľnosti

V rámci odpruženia sa Hyundai zameral na dosiahnutie vyššieho komfortu jazdy bez potlačenia „športového charakteru“ vozidla. Okrem tlmičov a pružín sa smerom k vyššiemu komfortu a tlmeniu zmenili aj stabilizátory. Zadné dorazy pruženia sa upravili tak, aby priniesli lepšiu jazdu a kontrolu pohybov karosérie.

Vzhľadom na nové nastavenie odpruženia a nové pneumatiky prešlo úpravami aj riadenie. Nový model Kona sa tak vyznačuje komfortnejším, no zároveň komunikatívnejším riadením. Účinok posilňovača riadenia má byť lineárnejší a v celom rozsahu rýchlosti aj lepšie vyvážený.

Nové modely Kona a Kona N Line sa dostanú k európskym predajcom do konca roka. Nová Kona Hybrid ich bude nasledovať v roku 2021. Kórejská automobilka sľubuje aj predstavenie novej plne elektrickej verzie, ktorá je známa ako Hyundai Kona Electric. A to „v blízkej budúcnosti“. Tá má súčasný model predčiť „pohonom aj dojazdom“.

Zdroj: Hyundai

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Unikli špecifikácie Hyundaiu 45 EV: Dojazd cez 500 km či extrémne nabíjanie
Hyundai má novú značku pre elektromobily – IONIQ. Chystá 3 nové modely/strong>
Hyundai Kona Electric dosiahol v rámci hypermilingu dojazd cez 1 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár