V novom 5-miestnom Modeli X sa pohodlne vyspíte

0

Automobilka Tesla Motors spustila predaj svojho prvého SUV, Tesla Model X, ešte v septembri roku 2015. Avšak až do minulého mesiaca bol Model X v ponuke len v 6 a 7-miestnej verzii. Kto chcel SUV od Tesly, musel si priplatiť za miesto navyše, aj keď ho nepotreboval. A to nie málo. Za 6-miestnu verziu s troma 2-miestnymi radmi sedadiel 2 700 € a za 7-miestnu verziu s 3-miestnym stredným radom dokonca 3 600 €. Miesta navyše išli samozrejme na úkor batožinového priestoru.

Aj keď prví majitelia sa dočkajú 5-miestnych verzií Modelu X reálne až začiatkom budúceho roku, v týchto dňoch sa objavilo na verejnosti video z pred továrne Tesla Factory, ktoré sa zameriava práve na predstavenie 5-miestneho interiéru. 5-miestna verzia dostala nový 2. rad sedadiel. Tie je možné teraz sklopiť do úplnej roviny. Sedadlá sú navyše delené v pomere 60:40.

Pripomíname, že v prípade 6 a 7-miestnej verzie, bolo možné 2. rad sedadiel iba posunúť dopredu a zľahka nakloniť operadlovú časť. Bolo to spôsobené tým, že konštruktéri navrhli tento rad sediel z dôrazom na pohodlné nastupovanie na 3. rad sedadiel. Každé sedadlo je v podstate samostatným škrupinovým sedadlom, podobne ako v pretekárskych automobiloch. Každé z nich sa dá samostatne elektricky polohovať až v 14 smeroch. Kvôli zložitej elektronike a útlej konštrukcii, tak nebolo možné tieto sedadlá plnohodnotne sklápať.

Ako sme už písali, po sklopení 2. radu sedadiel novej 5-miestnej verzie je možné dosiahnuť úplnú rovinu, a to od začiatku kufra až po koniec sklopeného operadla. Celková dĺžka batožinového priestoru po sklopení 2. radu sedadiel je úctyhodných 188 cm. Čiže v prípade potreby sa v Modeli X pohodlne vyspí aj nadpriemerne vysoký muž. A vďaka šírke 137 cm v časti 2. radu sedadiel to bez problémov zvládne aj so svojou polovičkou. 5-miestny Model X je jednoducho ideálnym vozidlom pre „kempérov“.

A to sme sa ešte nezmienili o veľkosti batožinového priestoru. Ten má po sklopení 2. radu sedadiel rekordných 2 492 l. To je najviac v triede. Túto maximálnu veľkosť kufra je však možne dosiahnuť až po vybratí panelov zabezpečujúcich rovné dno. To však nie je žiadny technický problém. Podrobnejšie informácie o batožinovom priestore 5-miestnej verzie aj s porovnaním s konkurenciou v triede, nájdete v našom článku Tesla Model X má vďaka novým sedadlám najväčší batožinový priestor v triede.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár