Tesla zavádza nové servisné balíky: viac služieb za viac peňazí

0

Elektromobily, ako Tesla, nepotrebujú toľko údržby, pretože používajú menej pohyblivých častí ako automobily so spaľovacími motormi. Sú to však stále veľmi zložité stroje, ktoré jazdia často v nie práve ideálnych podmienkach. Preto je nutná kontrola geometrie kolies, hladiny chladiacej kvapaliny či v prípade potreby, výmena opotrebovaných dielov za nové.

To sú dôvody, prečo Tesla Motors upravila servisné plány pre Model S a predstavila nové pre Model X. Nové plány sú drahšie, avšak zahŕňajú viac služieb a obsahujú vylepšenia hardvéru. Tesla tieto plány ponúka na 3 alebo 4 roky, s každoročnými pravidelnými kontrolami.

Predtým mali majitelia vozidla 60 dní na dobrovoľné zakúpenie servisného plánu údržby. Tesla túto lehotu predĺžila na dobu 12 mesiacov alebo 20 000 kilometrov, po doručení nového i ojazdeného vozidla.

 

Nová cenová štruktúra servisných balíkov pre vozidlá Tesla

Model S RWD (pohon zadnej nápravy)

  • Ročný servis: 500 € (prvý rok) + 775 € (druhý rok) + 500 € (tretí rok) + 925 € (štvrtý rok) = 2 700 €
  • Trojročný servisný balík: 1675 € (od prvého po tretí rok) + 925 € (štvrtý rok) = 2 600 €
  • Štvorročný servisný balík: 2 500 €

Model S AWD (pohon všetkých kolies)

  • Ročný servis: 600 € (prvý rok) + 775 € (druhý rok) + 500 € (tretí rok) + 925 € (štvrtý rok) = 2 800 €
  • Trojročný servisný balík: 1 750 € (od prvého po tretí rok) + 925 € (štvrtý rok) = 2 675 €
  • Štvorročný servisný balík: 2 600 €

Model X

  • Ročný servis: 675 € (prvý rok) + 900 € (druhý rok) + 600 € (tretí rok) + 1 050 € (štvrtý rok) = 3 225 €
  • Trojročný servisný balík: 2 000 € (od prvého po tretí rok) + 1 050 € (štvrtý rok) = 3 050 €
  • Štvorročný servisný balík: 2 975 €

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla rozširuje servisné služby až k vám domov

 

Servisné úkony, ktoré sú zahrnuté v rámci nových balíkov

Z predchádzajúcich údajov vyplýva, že došlo k navýšeniu poplatkov v porovnaní s predošlou cenovou štruktúrou. Nové balíky však obsahujú rozšírené služby, ako je napríklad kontrola geometrie kolies či kontrola stavu pneumatík. Viac v nasledujúcej tabuľke.

tesla servisne baliky

Zdroj: tesla.com

Podrobný zoznam všetkých servisných úkonov nájdete na stránke Tesla Motors.

Doteraz sa vykonávala v rámci servisu štandardná diagnostika vozidla, pričom pri zistení poškodenia alebo opotrebovania, došlo k výmene týchto dielov. Menila sa batéria v kľúči či stierače, a tiež sa kontrolovala brzdová kvapalina i hladina chladiacej kvapaliny. Po novom môžu pracovníci servisu vykonať údržbu alebo aktualizáciu hardvéru, ktorá vedie k zvýšeniu výkonu alebo spoľahlivosti niektorého komponentu vozidla. A to zdarma.

V súvislosti so zavedením nových servisných plánov, Tesla taktiež aktualizovala podmienky rozšírenej záruky (Extended Service Agreements), do ktorej zahrnula aj jazdných asistentov.

Tesla poskytuje na svoje elektromobily 4-ročnú záruku alebo nájazd 80 000 km (podľa toho, čo nastane skôr) a 8-ročnú predĺženú záruku na batériu a pohonnú jednotku s neobmedzeným nájazdom. Tesla odporúča majiteľom jej vozidiel pravidelné ročné servisné prehliadky (resp. každých 20 000 km). Servisné prehliadky však nie sú povinné a nie je nimi podmienená platnosť záruky.

Zdroj: electrek.co, titulná foto: tesla.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som z Revúcej a študujem na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu. Moje záľuby sú: šport - najradšej sa chodím lyžovať a v lete hrám volejbal, pes - cvičím nášho domáceho miláčika a chodím s ním na prechádzky, autá - autá sú môj život už od malička, nedávno k ním pribudli aj motorky a zaujíma ma rozvoj elektromobility na Slovensku.

Pridajte komentár