Nové BMW X5 predstavené. Plug-in hybrid bude mať vyšší výkon aj dojazd

0

Bavorská automobilka dnes predstavila novú generáciu svojho najväčšieho SUV BMW X5. Tá by mala byť po všetkých stránkach lepšia ako jej predchodca. A to vrátane plug-in hybridného pohonu novej generácie.

Väčšie a praktickejšie

Nové BMW X5 nám povyrástol nielen po technickej stránke, ale aj svojimi rozmermi. Na dĺžku má 4 922 mm (+ 36 mm), na šírku 2 004 mm (+ 66 mm) a na výšku 1 745 mm (+ 19 mm). Rázvor narástol o 42 mm, na celkových 2 975 mm. Objem batožinového priestoru má 645 l, resp. 1 860 l po sklopení zadných sedadiel. Tie sú delené v pomere 40:20:40.

Veľkou novinkou je možnosť doobjednania 3. radu sedadiele a dvere kufra, ktoré sa skladajú z dvoch samostatne otvárateľných častí. Delené sú horizontálne.

bmw x5 2019

Evolúcia v interiéri

Pre modely od BMW je príznačný pomerne konzervatívny dizajn interiéru. Nová X5 má však podľa nás jeden z najkrajších interiérov za posledné roky, ak nie vôbec najkrajší. Dizajn exteriéru sa neodvažujeme hodnotiť, každý si aj tak spraví vlastný názor :-).

Ale späť do kabíny. Moderného vodiča určite poteší obrovská digitálna prístrojová doska (12,3″), ktorá dokáže podobne ako Audi Virtual Cockpit zobrazovať všetky užitočné informácie prehľadným spôsobom. Rovnako veľký displej nájdeme aj v rámci centrálnej konzoly. O príjemné pocity vo vozidle sa postará aj 4-zónová klimatizácia a o 30 % väčšia panoramatická strecha.

bmw x5 2019 interier

Systémy ako v Tesle

Nové SUV BMW X5 sa môže pochváliť novými technológiami, ktoré poznáme aj z modelov značky Tesla. A to bezkľúčovým vstupom a štartovaním prostredníctvom mobilnej aplikácie, za požitia NFC a aktualizáciami softvéru vozidla na diaľku – „Over-The-Air“.

Plug-in hybridný pohon novej generácie

V prípade BMW X5 2019 nás však najviac teší, že dostane úplne nový plug-in hybridný pohon. Vďaka nemu si polepší po stránke výkonu aj elektrického dojazdu. Portálu BMW blog sa podarilo zistiť, že celkový výkon plug-in hybridu bude 390 konských síl. Z toho 250 poskytne 2-litrový benzínový motor. Krútiaci moment sa má vyšplhať na viac ako 500 Nm.

bmw x5 2019

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3 | Peking 2018
BMW i8: 19 zaujímavostí o najvyhľadávanejšom e-aute internetu
Bezdrôtová nabíjačka BMW: Nabíjanie je jednoduchšie ako tankovanie

Nová X-päťka si polepší aj na dojazde. Vďaka batérii novej generácie to má byť až dvojnásobne. Pôvodný model disponuje reálnym dojazdom cca 25 km, takže novinka ponúkne 50 skutočných elektrických kilometrov. Plug-in hybridná verzia by mala niesť označenie BMW X5 xDrive 45e, pričom bude dostupná od budúceho roka.

Zdroje: BMW Group, BMW blog

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár