Nová Tesla Model 3 „Highland“ sa údajne už vyrába na „striedačku“ a čoskoro má nahradiť súčasný model

2

Z rôznych čínskych zdrojov prichádzajú správy, že podstatne modernizovaná a faceliftovaná Tesla Model 3 „Highland“ je už v obmedzenej či skúšobnej výrobe. Čoskoro má pritom začať jej hromadná produkcia.

Mnohí „elektromobilisti“ sú v očakávaní „novej“ Tesly Model 3, ktorá sa podľa všetkého vyvíjala v rámci utajovaného projektu „Highland“. Doteraz sa pritom objavilo množstvo množstvo fotografií a videí prevažne maskovaných vozidiel, ako aj neoficiálnych informácií, na základe ktorých sa zdá, tento projekt prinesie rozsiahlu modernizáciu, vrátane faceliftu, nového interiéru či vylepšenej techniky.

Zdá sa tiež, že Tesla ide v prípade Modelu 3 nad rámec bežného zlacňovania svojich elektromobilov (hlavne v rámci skladových vozidiel), čo môže naznačovať, že sa snaží vypredať súčasnú „generáciu“ vozidla. Doteraz sa tiež objavilo viacero neoficiálnych správ ohľadom spustenia výroby či dodávok novinky.

A aktuálne tu máme v tomto smere nové zaujímavé, ale stále neoficiálne správy. Viacero čínskych zdrojov informuje o minimálne skúšobnej výrobe a skorom spustení hromadnej produkcie. Napr. Chris Zheng, ktorý pokrýva novinky ohľadom spoločnosti Tesla z Číny, informoval, že Tesla už začala s prechodom na výrobu nového Modelu 3 v Giga Shanghai.

Od tohto týždňa sa tam má na striedačku vyrábať súčasná a nová Tesla Model 3 – 2 dni pôvodný a 2 dni nový model. A 2 týždne od spustenia tejto striedavej výroby sa má prejsť na kompletnú produkciu nového Modelu 3 „Highland“.

Toto podporuje aj správa od Wuwa. V nej sa uvádza, že podľa zamestnancov Giga Shanghai bude ukončená výroba súčasnej Tesly Model 3 14. augusta. A nový Highland sa má začať oficiálne (zrejme hromadne) vyrábať tento kvartál.

Dodávky údajne už v septembri

Electrive upozornil na správu od „Teslashanghai„, podľa ktorej skúšobná výroba nového Modelu 3 už začala a hromadné dodávky vozidiel sa majú začať v septembri. Skúšobná produkcia má byť pritom pod vysokým stupňom utajenia. Každé vyrobené vozidlo má byť údajne ihneď „skryté“. Mimochodom, táto správa bola z Twitteru/X medzičasom vymazaná.

Ďalším náznakom, že sa v tomto smere niečo deje, je značné predĺženie doby dodania aktuálne objednaného Modelu 3 cez európske konfigurátory. A to z nedávnych niekoľkých týždňov na zhruba 2 až 5 mesiacov v závislosti od verzie. Tesla Model 3 sa pritom do Európy dováža z Giga Shanghai.

Nuž, uvidíme. Uvedené novinky prichádzajúce z Číny treba brať zatiaľ s rezervou, keďže vychádzajú z neoficiálnych správ, pričom ich pôvodné zdroje sú neznáme či bližšie nepomenované.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: ffiarpg/Reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Modernizácia Tesly Model 3 má byť najväčšou v histórii značky. Čo má priniesť podľa novej správy?
Modernizovaná Tesla Model 3 vraj dostane aj novú LMFP batériu, ktorá zvýši dojazd
Dostane „nová“ Tesla Model 3 interiér na spôsob modelov S a X? Údajná fotografia to má naznačovať
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

    • Cítim v kostiach, že cena bude bomba – cca 20 – 25 tis. €. Žiaľ, iba v Číne – ale ktovie, čo za šok Elon chystá. Hovorilo sa čosi o 50 percentnom znížení nákladov.

Pridajte komentár