Unikátny estónsky retro-elektromobil je dostupný na pred-objednávku

4

Nobe 100 je podľa výrobcu prvým elektrickým kabrioletom, ako aj elektromobilom s pohonom všetkých 3 kolies. A aktuálne je „už“ dostupný na pred-objednávku. Čo ponúkne tento unikát?

3-miestny elektromobil Nobe 100 je dielom estónskeho startupu Nobe Cars. Jeho výroba pritom bude financovaná aj z príspevkov získaných v rámci crowdfundingovej kampane cez Indiegogo.

Ach, tá cena…

Prvý model „značky“ môžeme považovať za „ultra-light“, veď váži len 600 kg. Pod „kapotou“ základnej verzie nájdeme 21 kWh batériu, ktorá má zabezpečiť dojazd 210 km (testovací cyklus nepoznáme). Aj vďaka 54 kW elektromotoru a krútiacemu momentu 825 Nm (zrejme len na základnej úrovni motora) dosiahne mestský elektromobil maximálnu rýchlosť 110 km/h. Za originalitu sa však platí, a tak si treba na model nachystať 31 000 € (bez DPH).

Dostupná bude aj výkonnejšia verzia Nobe 100 GT. Tá má väčšiu batériu (25 kWh, 260 km), ako aj výkon (72 kW, 1050 Nm). Vylepšený model dosiahne vyššiu maximálnu rýchlosť (130 km), pričom z 0 na 100 km/h zrýchli len za 5,9 s. Cena 40 000 € (bez DPH) však osloví zrejme len najväčších nadšencov a fanúšikov či zberateľov.

Dokúpiť bude možné doplnkovú batériu s kapacitou 5 kWh, ktorá zaberie priestor kufra. O nabíjaní retro elektromobilu nám toho výrobca zatiaľ moc neprezradil. Vieme len to, že podporuje DC nabíjanie, pričom nabitie má trvať 2 hodiny.

„Najudržateľnejší“

Majiteľ a šéf spoločnosti Nobe Roman Muljar hovorí, že ich elektromobil bude „najudržateľnejším komerčne dostupným autom na trhu.“ Má byť navrhnutý tak, aby bolo možné každý jeho prvok zrecyklovať.

Vozidlo je aktuálne vo fáze konceptu, pričom na zabezpečenie výroby produkčného prototypu chce spoločnosť získať 100 000 $ v rámci crowdfundingovej kampane cez Indiegogo. Podporovatelia môžu získať zaujímavé „ceny“. Za najnižší možný príspevok (18 €) bude ich meno zvečnené na prvom vyrobenom vozidle.

Príspevkom vo výške takmer 26 000 € si prispievateľ zabezpečí 1 z prvých 10 vozidiel. Ich dodanie je však odhadované až na január 2021.

Zdroje: Nobe (vrátane titulnej fotografie), Electrive

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Uniti One: Švédsky elektromobil s cenou od 14 900 € sa chystá do výroby
Švajčiarsky mikro-elektromobil za 12 000 € je „už“ možné predobjednať
Legendárny Usain Bolt odhalil „svoj“ elektromobil za 9 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

Pridajte komentár